TÜRKİYE GENÇLİK VAKFI YÜKSEK İSTİŞARE KURULU ÜYESİ SAYIN BİLAL ERDOĞAN, ADANA’DA “GENÇLİK BULUŞMASI” KAPSAMINDA STK TEMSİLCİLERİ İLE BİR ARAYA GELDİ
 
Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Sayın Bilal Erdoğan, TÜGVA tarafından Adana’da düzenlenen “Gençlik Buluşması” kapsamında Oda Başkanları ve Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri ile bir araya geldi.
 
Adana’nın merkez ilçelerinden olan Çukurova İlçesi’nde bulunan Park Zirve’deki buluşmaya Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, Vali Mahmut Demirtaş, Adana Milletvekilleri Fatma Güldemet Sarı, Mehmet Şükrü Erdinç, Necdet Ünüvar, Talip Küçükcan, Tamer Dağlı, Türkiye Gençlik Vakfı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan, Oda Başkanları ve Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri ve TÜGVA üyeleri katıldı.
 
Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik ile Vali Mahmut Demirtaş, burada yaptıkları konuşmada ülkedeki genç nüfusun varlığından bahsederek, gençlere yönelik çıkartılan yasalardan ve faaliyetlerden bahsetti.
 
Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan ise yapmış olduğu konuşmasında, Geleceğin gençlerin elleri üzerinde yükseleceğini dile getirerek, bu milletin 200 seneyi aşkın batılılaşma adıyla yada modernleşme kisvesi altında, inançlarından, maneviyatından, değerlerinden, kültüründen uzaklaştırılmak istendiğini söyledi.
 
Bu milletin kodlarıyla oynanmak istendiğini dile getiren TÜGVA Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan, "Hafızamız silinmek istendi. Maalesef ülkemizde bunu yapmak isteyenlerin maşaları türedi. Dönem dönem değişik şekillerde bizim değerlerimizle, inancımızla kavga ettiler. Bizim özgüvenimizi ayaklar altına aldılar ama başarıya çok yaklaştıklarını sandıkları zamanlar geldi ve o zamanlarda bu millet onlara hadlerini bildirmeyi bildi, başardı da. İşte Çanakkale, bu milletin son ve kesin olarak diz çöktürülme gerişimiydi. Boyunduruk altına alınma, bağımsızlığından soyutlanma girişimiydi. Ama bu millet Çanakkale'de 250 bin şehidiyle bütün dünyaya 'Çanakkale geçilmez' dedirtti" diye konuştu.
 
TÜGVA Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Erdoğan, 16 Nisan'da halkın önünde "Evet" ve "Hayır" seçeneği olduğunu belirterek, "Hayır' Türkiye için nasıl bir gelecek vaat ediyor. Ne vaat ediyor. 'Hayır' Türkiye için statüko vaat ediyor. 'Hayır' Türkiye için yeni bir gelecek vaat etmiyor. Daha iyi bir gelecek vaat etmiyor. 'Hayır' diyenler eski Türkiye'yi özleyen insanlardır Bugün dünden nasıl ki daha aydınlıksa, müreffehse, inanın geleceğimiz daha aydınlık olacak" dedi.