ADANA TURUNÇGİL ÜRETİCİLERİ BİRLİĞİ BAŞKANI REMZİYE KARABUCAK VE ÇİFTÇİLERDEN VALİ DEMİRTAŞ’A ZİYARET
 
Adana Turunçgil Üreticileri Birliği Başkanı Remziye Karabucak ve Adanalı Çiftçilerden Bülent Özler ve Yaşar Özekinci, İl Tarım ve Orman Müdürü Muhammet Ali Tekin ile birlikte Vali Mahmut Demirtaş’ı makamında ziyaret etti.
 
Adana Turunçgil Üreticileri Birliği Başkanı Remziye Karabucak ziyarette yaptığı konuşmada Adana’da yaşanan Akdeniz Meyve Sineği ile mücadele konusunda yapmış oldukları çalışmalar hakkında Vali Mahmut Demirtaş’a bilgi verdi.
 
Vali Demirtaş ise yaptığı açıklamada “Kentimizin ekonomisini yakından ilgilendiren Akdeniz Meyve Sineği ile mücadele kapsamında yaptıkları çalışmalar ve katkıları dolayısıyla Adana Turunçgil Üreticileri Birliği Başkanı Remziye Karabucak ve çiftçilere teşekkür ediyorum” dedi.
 
Ülkenin turunçgil ihracatında büyük yeri olan Adana’da, Akdeniz Meyve Sineği ile ilgili başlatmış oldukları mücadelenin çiftçilerin destekleriyle başarıya ulaşacağını vurgulayan Vali Demirtaş, “Akdeniz Meyve Sineği ile ilgili mücadele anlamında alınması gereken tüm tedbirleri almış durumdayız. Milli servetimiz olan ürünlerimizin zarar görmemesi konusunda çalışmalarımız kararlılıkla sürecektir” ifadelerini kullandı.