ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANI MÜEZZİNOĞLU, ADANA  HACI SABANCI  ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ'Nİ ZİYARET EDİP, İŞÇİLERLE YEMEK YEDİ
 
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, beraberinde Vali Mahmut Demirtaş, Adana Milletvekili Necdet Ünüvar ve kamu kuruluşu temsilcileri ile birlikte Adana  Hacı Sabancı  Organize Sanayi Bölgesi'ndeki Omnia Nişasta Fabrikası'nı ziyaret ederek, işçilerle yemek yedi.
 
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Müezzinoğlu, buradaki konuşmasında, Türk milletinin aklıyla, gönül ve vicdanıyla çok güçlü bir millet olduğunu söyledi.
 
Türk milletinin yaklaşık 150 yıldır değişik oyunlarla, tuzaklarla geri bırakmak isteyenlerin olduğunu belirten Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Müezzinoğlu, "Farklı farklı tuzaklar, ihanet şebekeleri kullanarak ülkemizin ve milletimizin kaderiyle oynamak istediler, ama başaramadılar, başaramayacaklar. Bu birlik ve beraberliğimiz güçlendikçe  Türkiye o gelecekteki hedeflerine çok daha güçlü yürüyecektir. Çalıştıran ve çalışanlarıyla bir bütün olduğumuz sürece milletiyle, yönetimiyle bütün olmayı başardığı sürece, hiç tereddüdünüz olmasın ki  Türkiye'nin yarınları bugünden daha güçlü olacaktır" diye konuştu.
 
"AK Parti olarak kurulduğumuz günden bugüne kurucu Genel Başkanımız, bugünkü Cumhurbaşkanımız  Sayın Recep Tayyip Erdoğan, hep 'milletimiz' dedi." ifadesini kullanan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Müezzinoğlu, "(Milletimizin ortak hayalleri ve hedefleri) dedi. (Millet ne istiyorsa o olacak) dedi. Bugüne kadar hep milletimizle beraber geldik. Millete inandık ve güvendik. Sizlere inandık ve güvendik. Sizlerle beraber  Türkiye'yi 2002'den aldık ve bugünlere getirdik. Getirdiğimiz noktadan memnun muyuz? Hayır, değiliz. Daha büyük hedeflerimiz var. Daha büyük bir  Türkiye, dünyayla daha güçlü rekabet eden, dünya milletleriyle yan yana ve omuz omuza 'evet ben Türk milletinin mensubuyum, başım dik, alnım açık, senin başardığını ben de başarırım.' diyebilen bir Türkiye. Sıradan bir millet, ülke olamayız. Sıradan bir millet muamelesi yapanlara fırsat vermedik, vermeyeceğiz. İnşallah hep beraber geleceğe daha güçlü yürüyeceğiz. Bu büyük Türk milletinin yarınları bugünden daha iyi ve daha güçlü olacak. Düşmanlar çatlayacak, dostlar güvenecek" dedi.
 
16 Nisan'dan sonra millet ne istiyorsa bu ülkede artık onun olacağına dikkati çeken Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Müezzinoğlu, şunları kaydetti:
 
"Çünkü demokrasilerde milletin üstünde güç yoktur, olamaz. Birileri milletin ümüğünü istediği zaman sıkacağı sistemi kurdular. Bazen parlamentoyu, partileri yok farz ettiler. Milletin, iki kişiden birinin oyunu almış bir siyasi partiye kapatma davası açtılar. Bundan sonra yapamayacaklar. Nasıl mahallenizde muhtarınızı seçtikten sonra 5 yıl görev yapıyor ve ondan sonra 5 yıl mahalleye sahip çıkıp çıkmadığına bakıyorsanız veya belediye başkanlarına 5 yıl yetki veriyorsanız bundan sonra cumhur olarak cumhurun başkanına da 5 yıl görev verecekseniz, hizmet bekleyeceksiniz. İşini iyi yapmışsa devam edecek, yapamadıysa 'hadi kardeşim güle güle.' diyeceksiniz. Bundan sonra ipin ucu milletin elinde olacak, güç odaklarında değil, vesayet odaklarında değil. Gerçek bir  Türkiye için yarınlarımızın istikrarlı ve güvenli olması önemli, en önemli başarı güven ve istikrardır.  Türkiye'mizin istikrarını bozmak isteyenleri artık elimizin tersiyle itecek, istikrar ve güven bu anlamda inanıyorum ki gelecek dönem istikrarlı bir şekilde ülkemizin dünyayla yarışta daha güçlü olduğu bir döneme vesile olacaktır."
 
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Müezzinoğlu, fabrikanın ardından Vali Mahmut Demirtaş, Adana Milletvekili Necdet Ünüvar ve beraberindekiler ile birlikte Adana  Hacı Sabancı  Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Sütçü'yü ziyaret ederek, AOSB hakkında bilgi alıp, AOSB Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Sütçü ve yönetim kurulu üyelerine bu güne kadar yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkür etti.