SGK HEYETİNDEN VALİ DEMİRTAŞ’A “SOSYAL GÜVENLİK HAFTASI” ZİYARETİ
 
Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Bilal Canbolat ve beraberindeki heyet, “Sosyal Güvenlik Haftası” kutlamaları kapsamında Vali Mahmut Demirtaş’ı makamında ziyaret etti.
 
SGK İl Müdürü Bilal Canbolat, ziyaret sırasında yaptığı açıklamada kutlama programı ve kurumun gerçekleştirdiği çalışmalar hakkında Vali Demirtaş’a bilgi verdi.
 
İşe giriş ve çıkış sayılarına göre istihdam verilerinden bahseden SGK İl Müdürü Canbolat, 2017 Şubat - Mayıs ayları içerisinde 70 bin 387 kişinin işe girdiğini ve yine 2017 Şubat - Mayıs ayları içerisinde 52 bin 602 kişinin de işten çıktığını, aradaki farkın ise 17 bin 785 kişi olduğunu vurguladı.
 
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Demirtaş ise konuşmasında, sosyal güvenlik konusunun, doğumdan ölüme kadar geçen sürede insan yaşamını yakından ilgilendiren en temel gereksinimlerden biri olduğuna dikkat çekti ve SGK İl Müdürü Bilal Canbolat ve beraberindeki heyetin şahsında,  tüm kurum çalışanlarına başarılar dileyerek, Sosyal Güvenlik Haftası’nı kutladı.