VALİ MAHMUT DEMİRTAŞ, SEYHAN İLÇESİ’NDE YAPILACAK OKUL ALANLARINI GEZDİ
 
Vali Mahmut Demirtaş, beraberinde Vali Yardımcısı Cengiz Horozoğlu, Seyhan Kaymakamı Şenol Bozacıoğlu ve İl Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar ile birlikte Seyhan İlçesi’nde yapılacak olan okul alanlarında incelemede bulundu.
 
Turhan Cemal Beriker Bulvarı civarında bulunan Şehit Bora Süelkan Motorlu Araçlar Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Adana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve İsmet İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi okullarını gezen Vali Mahmut Demirtaş, bölgenin ihtiyacını karşılayacak olan yeni okul yapılacak alan ile ilgili Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerinden bilgi aldı.
 
Vali Demirtaş incelemede yaptığı açıklamada en büyük yatırımın eğitime olduğunu vurgulayarak, “Öğrencilerimizin daha modern ve donanımlı okullarda eğitim almaları konusunda bölgenin ihtiyacına uygun yeni okullar yapmak için çalışmalarımızı devam ettiriyoruz” dedi.
 
Bölgedeki okullarda da incelemede bulunan Vali Demirtaş, sınıfları gezip öğrenciler ile sohbet ederek, çalışmaları hakkında bilgi aldı. Okul yöneticileriyle de görüşen Vali Mahmut Demirtaş, verilen eğitim-öğretim ile ilgili bilgi edindi.