VALİ DEMİRTAŞ, SESİM PROJESİ KAPSAMINDA AŞURE DAĞITTI
 
 
Vali Mahmut Demirtaş, kadınların sağlıklı yaşam kalitesini iyileştirmek ve kentsel yaşama katılımlarını arttırmak amacıyla Güney Adana Kalkınma Programı kapsamında hazırlanan ve SODES tarafından desteklenen Sağlık Eğitim Sosyal İletişim Merkezi (SESİM) projesi çerçevesinde aşure dağıtım etkinliğine katıldı.
 
Bey Mahallesi Muhtarlığında düzenlenen programa Hanımefendi Beyhan Demirtaş, Çukurova Kaymakamı Osman Sarı, Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, İl Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Özer ve çok sayıda vatandaş katıldı.
 
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan etkinlikte, İl Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Özer ve Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar’dan sonra bir konuşma gerçekleştiren Vali Mahmut Demirtaş, Güney Adana Kalkınma Programı’na başlamalarının nedenleri hakkında bilgiler verdi.
 
Kentin kuzey ve güneyinde çok ciddi farklar olduğunu dile getiren Vali Demirtaş, ‘’Güney Adana Kalkınma Programı ile acaba bu farkları nasıl ortadan kaldırabiliriz,  vatandaşlarımıza nasıl yaklaşabiliriz, ekonomi, istihdam, terör, uyuşturucu ve sağlığa ilişkin problemlerini nasıl çözebiliriz gayreti içerisinde olduk. Bu projede emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. SESİM Projesi hem Güney Adana’nın çok önemli bir projesi hem de SODES’in desteklediği bir proje. Amacımız kadınlarımızın hayat standartlarını değiştirmek, refah düzeyini yükseltmek, yaşam biçimlerini değiştirmek, onların bizler için çok değerli olduklarını onlara en güzel şekilde anlatmak, kadınlarımızın toplumda iletişim ile ilgili problemleri varsa bu problemlerin çözülmesini sağlamak. ’’ şeklinde konuştu.
 
Bugün Adana’da yüzün üzerinde okul yaptırdıklarına da değinen Vali Demirtaş, ‘’Bunun yaklaşık otuz tanesini Seyhan’a, yaklaşık 15 tanesini Yüreğir’e yapıyoruz. Yani biz hakikaten bu bölgenin problemlerini masaya yatırdık, SESİM projesiyle de Güney Adana’nın problemlerine vakıf olma şansına sahip olduk ve biz de bu problemleri çözmeye başladık.’’ dedi.
 
Etkinlik kapsamında hazırlanan aşurenin birlik ve beraberliğimizin güçlenmesine vesile olması temennisinde bulunan Vali Demirtaş, özellikle Kerbela’da şehit düşen Hz. Hüseyin’e ve beraberindekilere Allah’tan rahmet dilediğini sözlerine ekledi.
 
Konuşmaların ardından Vali Demirtaş ve beraberindekiler etkinliğe yoğun ilgi gösteren vatandaşlara aşure ikram ettiler.