VALİ MAHMUT DEMİRTAŞ, ASRİ MEZARLIĞI VE BURUK MEZARLIĞI’NDAKİ ŞEHİTLİKLERİ ZİYARET ETTİ
 
Vali Mahmut Demirtaş, Kurban Bayramı Arefesinde Asri Mezarlık ve Buruk Mezarlığı’nda bulunan şehitlikleri ziyaret etti.
 
Eşi Hanımefendi Beyhan Demirtaş ile birlikte gerçekleştirdiği şehitlik ziyaretlerine Vali Mahmut Demirtaş’ın yanı sıra 6. Mekanize ve Piyade Tümen Komutanı Tümgeneral Hakan Atınç, Adana Milletvekili Fatma Güldemet Sarı, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, askeri ve mülk-i erkan, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, şehit derneklerinin yöneticileri ve üyeleri ile şehitlerin yakınları katıldı.
 
Kur-an’ı Kerim’den sureler ve duaların okunduğu ziyaretlerde Vali Mahmut Demirtaş ve Eşi Hanımefendi Beyhan Demirtaş ile beraberindeki protokol üyeleri şehit mezarlarını tek tek ziyaret ederek, karanfil bıraktı.
 
Duygulu anların yaşandığı şehitlik ziyaretinde,  kabirlerin yanında dua okuyan şehit yakınlarına sarılarak bir taleplerinin olup olmadığını, hal ve hatırlarını soran Vali Mahmut Demirtaş, bir kez daha başsağlığı dilediği şehit ailelerinin Mübarek Kurban Bayramı’nı kutladı.
 
Şehitleri bir kez daha rahmetle, minnetle ve şükranla andıklarını kaydeden ve daima yanlarında oldukları şehit yakınlarına sabırlar dileyen Vali Demirtaş’ın şehitlik ziyareti, kabirler başında dualar edilen şehitlere Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır dilenmesiyle son buldu.