ŞEHİT ÖZEL HAREKAT POLİSİ ERHAN KONUK, MEMLEKETİ POZANTI’DA SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
 
Hakkari İli Şemdinli İlçesi İncesu Mevkii’nde bölücü terör örgütü mensupları ile girilen çatışmada şehit olan Özel Harekat Polisi 26 yaşındaki Erhan Konuk, memleketi Adana’da toprağa verildi.
 
Şehit Özel Harekat Polis Memuru Erhan Konuk’un naaşı, Van’da düzenlenen askeri törenin ardından öğle saatlerinde Şakirpaşa Havaalanı’na getirildi. Burada düzenlenen törene Vali Mahmut Demirtaş, Adana Milletvekilleri Tamer Dağlı ve Zülfikar İnönü Tümer, 6.Mekanize P. Tümen ve Garnizon Komutanı Tümg. Hakan Atınç, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ramazan Akyürek, 10.Tanker Üs komutanı Hv.Plt.Tuğg. İsmail Günaydın, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Yusuf Yalçın,  İl Emniyet Müdürü Osman Ak, askeri ve mülk-i erkan, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, şehit polis memurunun ailesi ve yakınları ile vatandaşlar katıldı.
 
Burada düzenlenen törenle karşılanan şehit polis memurunun naaşı, daha sonra konvoy eşliğinde karayoluyla memleketi Pozantı ilçesi Zafer Mahallesi’ndeki baba ocağına getirildi.
 
Şehit polis memuru Erhan Konuk için memleketi Pozantı’da son yolculuğuna uğurlanışı için düzenlenen törene Vali Mahmut Demirtaş, Adana milletvekili Tamer Dağlı, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü,  Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Akdeniz, Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Harekat Daire başkanı Selami Türker, askeri ve mülk-i erkan, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, yerel yöneticiler ve çok sayıda vatandaş katıldı.
 
Şehit polis memuru Erhan Konuk’un Türk Bayrağı’na sarılı tabuttaki naaşının baba ocağına getirilişi sırasında, şehidin babası Fehmi Konuk, annesi Emine Konuk, kız kardeşleri Melike Güler ve Emine Konuk, evlilik hazırlığı yaptığı nişanlısı Nur Ayaz, yakınları ve vatandaşlar tabutun başında gözyaşları dökerek, ağıtlar yaktı ve teröre lanet okudu.
 
Şehidin ailesi ve yakınları ile tüm millete sabır ve başsağlığı dileyen Vali Mahmut Demirtaş, tabuta sarılı Türk Bayrağı’nı öpüp şehidin babası Fehmi Konuk’a teslim ederken, Şehit Özel Harekat Polisi Erhan Konuk’un cenazesi, ikindi namazına müteakip Pozantı Aşçıbekirli Köyü’nde, Kur’an-ı Kerim’den okunan sureler ve edilen duaların ardından toprağa defnedildi.