DSİ ŞEHİDİ MAHMUT PAKYÜREK SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
 
Suriye'nin Atarit bölgesinde, askeri konvoya bombalı araçla gerçekleştiren saldırıda ağır yaralanan ve tedavi gördüğü GATA’da tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olan DSİ çalışanı Mahmut Pakyürek son yolculuğuna uğurlandı.
 
Memleketi İmamoğlu Koyunevi Mahallesi Mezarlığı’nda düzenlenen cenaze törenine Orman ve Su İşleri Bakanı Sayın Veysel Eroğlu, Vali Mahmut Demirtaş, Adana Milletvekilleri Necdet Ünüvar, Tamer Dağlı, Zülfikar İnönü Tümer,  siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, şehidin acılı ailesi ve yakınları ile vatandaşlar katıldı.
 
Öğle namazını müteakip gerçekleşen törende evli ve 4 çocuk babası olan 57 yaşındaki şehidin naaşı Kur-an’ı Kerim tilaveti, dualar ve gözyaşları ile toprağa verildi.
 
Şehit Pakyürek’in ailesini teselli ederek sabır dileyen Bakanımız Sayın Veysel Eroğlu, Şehit DSİ çalışanı Mahmut Pakyürek’in fotoğrafını ve naaşının sarıldığı Türk Bayrağı’nı şehidimizin eşine verip başsağlığı temennisinde bulundu.Cenaze töreninin ardından Orman ve Su İşleri Bakanımız Sayın Veysel Eroğlu ilimizden ayrıldı.