VALİ DEMİRTAŞ’TAN, 15 TEMMUZ ŞEHİDİ PİYADE UZMAN ÇAVUŞ HALİT YAŞAR MİNE’NİN AİLESİNE ZİYARET
 
Vali Mahmut Demirtaş, “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” etkinlikleri kapsamında mezarı başında dua okuduğu P. Uzm. Çvş. Halit Yaşar Mine’nin ailesini ziyaret etti.
 
15 Temmuz kanlı darbe girişimi gecesi 66. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı Kışlası’nda darbecilere müdahale esnasında şehit olan P. Uzm. Çvş. Halit Yaşar Mine’nin Seyhan İlçesi Yeşilevler Mahallesi’nde ikamet eden ailesini ziyaret eden Vali Mahmut Demirtaş, şehidin ailesi ve yakınlarına bir kez daha başsağlığı ve sabır temennisinde bulundu.
 
Adana Milletvekilleri Fatma Güldemet Sarı, Necdet Ünüvar ve Mehmet Şükrü Erdinç, 10. Tanker Üs Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral  İsmail Günaydın ve kamu kuruluşu temsilcileri ile birlikte katıldığı ziyarette Vali Demirtaş, şehitlerin geride bıraktıkları ailelerinin devlete emanet edildiğini söyledi ve bu emanete daima sahip çıkacaklarını belirtti.
 
Vali Mahmut Demirtaş ve milletvekillerinin şehit ailesini ziyaretinde, şehitlerin ruhlarına dualar okundu ve Allah’tan rahmet temennisinde bulunuldu.