“KANSERİ YENEBİLİRİZ” KONULU RESİM YARIŞMASINDA DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLERDEN VALİ DEMİRTAŞ’A ZİYARET
 
Adana Şehir Hastanesi, Türk Kanser Araştırma ve Savaş Kurumu Adana Şubesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından il genelindeki ortaokullar arasında düzenlenen  “Kanseri Yenebiliriz” konulu resim yarışmasında dereceye giren öğrenciler Vali Mahmut Demirtaş’ı makamında ziyaret etti.
 
İl Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar, Kasım Sacide Ener Ortaokulu Müdürü Alparslan Yetkinlioğlu, Ömer Refika Halıcılar Ortaokulu Müdürü Tahsin Özkan, öğretmenler, öğrenciler ile velilerin bulunduğu ziyarette konuşan Adana Şehir Hastanesi Tıbbi Onkoloji Kliniği Eğitim ve İdari Sorumlu Hekimi Prof. Dr. Timuçin Çil, “Kanser Haftası” dolayısıyla yaptıkları faaliyetler hakkında Vali Demirtaş’a bilgi vererek, yarışmayı düzenlemekteki amaçlarının toplumun tüm kesiminin kansere karşı bilinçlenmesini sağlamak olduğunu belirterek, bu tür sosyal etkinlikleri hayata geçirmeye devam edeceklerini söyledi.
 
Vali Mahmut Demirtaş ise, ziyaretten duyduğu mutluluğu belirtip, öğrencileri tebrik etti ve kanser tedavisinde moral ve motivasyonun çok önemli olduğuna işaret ederek, yaptıkları tedavilerin yanında, çalışmalarını etkinliklerle de sürdüren, Adana Şehir Hastanesi yetkililerine teşekkür ederek, çalışmalarında başarılar diledi.