VALİ MAHMUT DEMİRTAŞ, PROF. DR. İLBER ORTAYLI'NIN KONUŞMACI OLARAK KATILDIĞI, "TARİHTE ORTADOĞU VE TÜRKİYE" KONULU KONFERANSA KATILDI 
 
Yüreğir Belediyesi, Türkiye Gençlik Vakfı, Birlik Vakfı Adana Şubesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün işbirliği ile düzenlenen, Prof. Dr.İlber Ortaylı'nın konuşmacı olduğu "Tarihte Ortadoğu ve Türkiye" konulu konferans, Vali Mahmut Demirtaş'ın da katılımıyla gerçekleştirildi.
 
Yüreğir Belediyesi Kültür Merkezi'nde düzenlenen  konferansa Vali Mahmut Demirtaş'ın yanı sıra Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer,  Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Hacı İlbaş,Yüreğir Kaymakamı Fatih Genel, Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, Aladağ  Belediye Başkanı Mustafa Akgedik, İl Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar, Ak Parti    İl Başkanı Fikret Yeni, kamu  kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, oda ve dernek başkanları ile vatandaşlar katıldı.
 
Prof.Dr.İlber Ortaylı'nın, "ABD'nin Kudüs kararı ve Türkiye'nin başarılı tavrı, İran'da yaşanan son gelişmeler, Türkiye-ABD ve AB ilişkileri, Osmanlı Imparatorluğu  döneminin  günümüze  yansımaları ve bölge ülkeleri ile Türkiye'nin ordu gücü ve uluslararası  ilişkilerdeki vizyonuna" yönelik tespitleri, katılımcılar tarafından ilgi ve dikkatle dinlendi.