VALİ DEMİRTAŞ, ADANA HACI SABANCI ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ BAŞKANI BEKİR SÜTCÜ VE YÖNETİM KURULU ÜYELERİNİ ZİYARET ETTİ
 
Vali Mahmut Demirtaş, ziyareti sırasında AOSB Başkanı Bekir Sütcü ile Başkan Vekili Ömer Kaya, Yönetim Kurulu Üyeleri Yusuf Kara, Hikmet Aslan, Denetim Kurulu Üyesi Mustafa Fidan, Bölge Müdürü Mustafa Keskin ve Bossa’nın yeni sahipleri Adana Sanayi Odası Meclis Başkanı İsrafil Uçurum İsrafil Uçurum ve kardeşi Yusuf Uçurum tarafından karşılandı.
 
AOSB BAŞKANI BEKİR SÜTCÜ’DEN VALİ DEMİRTAŞ’A BRİFİNG
Adana Organize Sanayi Bölgesi’nin genel durumu hakkında değerlendirmelerin yapıldığı ziyarette Vali Demirtaş’a kapsamlı bir brifing  veren AOSB Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Sütcü, yatırımcıların AOSB’ye olan ilgisinin her geçen gün arttığını ve Temmuz ayında rekor sayılabilecek bir büyüme gerçekleştiğini bildirdi.
 
AOSB’YE YATIRIMCI AKINI
Özellikle son üç ayda arsa tahsisiyle ilgili gelen sanayicilerin sayısında ciddi bir artış olduğunu, arsaların metrekaresinin 150 TL'den satışa sunulduğunu dile getiren AOSB Yönetim Kurulu Başkanı Sütcü, “Bu taleplerle birlikte 100 hektarlık ilave alanın yarısı yatırımcılara tahsis edildi. Geriye kalan kısmı da iki tane büyük grup istiyor. Bunlardan birisi Türk-yabancı ortaklığı. Görüşmeler devam ediyor. İlave alanın diğer yarısı da tahsis edilirse elimizde boş arsa kalmayacak, yüzde 100 doluluğa ulaşacağız” dedi.
 
30 YIL SU PROBLEMİ YAŞANMAYACAK
AOSB Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Sütcü, Türkiye’nin en avantajlı bölgeleri arasında ilk sıralarda yer alan OSB’mizin, sanayicilere daha iyi hizmet sunabilmek adına yatırımlarına devam ettiğine dikkat çekerek, sözlerini şöyle sürdürdü; “2 yıl önce planladığımız, 36 milyon TL’ye ihale edilen yeni kullanma suyu tesisimiz bu ay içerisinde devreye girdi. Tesisten su almaya başladık. Bu tesisle kapasitemiz 3 katına çıktı. Daha önce günlük 75 bin m3 su üretiyorduk, şimdi günlük 225 bin m3 su üreteceğiz. Bu tesisle inşallah AOSB 30 yıl su problemi yaşamayacak.”
 
ENERJİ TÜKETİMİNDE ARTIŞ
AOSB Yönetim Kurulu Başkanı Sütcü, Temmuz ayı tüketim verilerindeki rekor artışa da dikkat çekerek, elektrik tüketiminde bir önceki aya göre yüzde 13, 2016 yılının Temmuz ayına göre ise yüzde 22 artış olduğunu belirtti. AOSB bünyesindeki firmaların elektrik tüketiminin Temmuz ayında 114 milyon 485 bin 212 KWH’ye ulaştığını ifade eden AOSB Yönetim Kurulu Başkanı Sütcü, “Çok büyük bir rakam. Bu rakam bize, tüketimimizin son 3 yılın en yüksek seviyesine ulaştığını gösteriyor” dedi.
 
DOĞALGAZDA YILIN EN YÜKSEK SEVİYESİ
Doğalgaz tüketiminde de bu yılın en yüksek seviyesinin yakalandığına işaret eden AOSB Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Sütcü, “Doğalgaz tüketiminde hem bir önceki aya hem de geçtiğimiz yılın Temmuz ayına göre yaşanan artış yüzde 10 olarak gerçekleşmiştir. Bölgemiz, bir ayda toplam 13 milyon 101 bin 336 sm3 doğalgaz tüketmiştir” ifadelerini kullandı.
 
SU TÜKETİMİNDE YÜZDE 26 ARTIŞ
Bir diğer önemli gösterge olan su tüketiminde ise yine elektrikte olduğu gibi son 3 yılın en yüksek artışının yaşandığını vurgulayan AOSB Yönetim Kurulu Başkanı Sütcü, şöyle devam etti; “Su tüketiminde bir önceki aya göre yüzde 21, geçtiğimiz yılın Temmuz ayına göre yüzde 26 artış yaşandı. Temmuz ayında tüketilen su miktarı, 1 milyon 879 bin 707 m3 olarak gerçekleşti. Enerji tüketim verileri üretimle doğru orantılı olduğundan, üretimin de aynı seviyede arttığını bizlere gösteriyor” diye konuştu.
 
VALİ DEMİRTAŞ, “ÜRETİME, İSTİHDAMA VE EKONOMİYE
KATKI KOYANLARIN DAİMA YANINDA ve DESTEKÇİLERİYİZ”
AOSB Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Sütcü ve yönetim kurulu üyelerine verdikleri bilgilerden dolayı teşekkür eden Vali Mahmut Demirtaş, çalışmalarından dolayı AOSB yönetimini tebrik ederek, üreten, istihdam sağlayan, ülke ekonomisine değer kazandıran sanayicilerin her zaman yanında olduklarını bildirdi.
 
VALİ MAHMUT DEMİRTAŞ, BEKİR SÜTCÜ’YE AİT
FABRİKANIN TEMEL ATMA TÖRENİNE KATILDI
AOSB’deki ziyaret ve incelemelerinin ardından Vali Mahmut Demirtaş, AOSB Başkanı Bekir Sütcü’nün sahibi olduğu Abdioğlu Plastik Sanayi A.Ş’ye ait yeni tesisin temel atma törenine katıldı.
 
Yeni yatırımların gerçekleştirilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Demirtaş, temel atma töreninde AOSB Başkanı Bekir Sütcü’ye “hayırlı, uğurlu olsun” dileklerini iletti.