“MUTLU AİLE VE SOSYAL REFAH” VE “GELECEK SEN OL” PROJELERİNİN AÇILIŞ TÖRENİ, VALİ MAHMUT DEMİRTAŞ’IN KATILIMIYLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ
 
Güney Adana Kalkınma Projesi Kapsamında Adana Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nce düzenlenen “Mutlu Aile ve Sosyal Refah” ve “Gelecek Sen Ol” projelerinin açılış töreni, Vali Mahmut Demirtaş’ın katılımıyla gerçekleştirildi.
 
Yüreğir Belediyesi Kültür Merkezi Toplantı Salonu’nda düzenlenen açılış törenine Vali Mahmut Demirtaş’ın yanı sıra Eşi Hanımefendi Beyhan Demirtaş, Vali Yardımcısı Mustafa Yavuz, Yüreğir Kaymakamı Fatih Genel, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Zeynel Abidin Koç, Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Ataşbak, proje paydaşları ile vatandaşlar ve davetliler katıldı.
 
Amaç, Sosyo-Ekonomik Olumsuzluğu En Aza İndirgemek ve Muhtaç Çocukların Hayat Şartlarını İyileştirmek
 
Açılış töreninde konuşan ve projeler hakkında bilgi veren Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Zeynel Abidin Koç, “Mutlu Aile ve Sosyal Refah” projesi ile Güney Adana bölgesinde yaşayan ve sosyo-ekonomik düzey olarak sıkıntı içerisinde bulunan ailelere gerekli yardımların ilgili mevzuat çerçevesinde yapılarak, kamu hizmetlerinin daha aktif uygulanmasının, ayrıca bölgede bulunan ve okula maddi kaynaklı sıkıntılar yüzünden gidemeyen çocukların önceki yıllara göre azaltılmasının hedeflendiğini, “Gelecek Sen Ol”  projesinin amacının ise  “korunmaya ve yardıma ihtiyacı olan çocukların tespit edilerek hayat şartlarının daha da iyileştirilmesi, çocuk istismarlarının bitirilmesi, çocuk haklarının etkin bir şekilde uygulanması ve gerekli ekonomik destekten faydalandırılması” olduğunu söyledi.   
 
Vali Demirtaş, “Güney Adana Kalkınma Projesi Kapsamında Hazırlanan Projeleri Çok Önemsiyoruz”
 
Vali Mahmut Demirtaş ise konuşmasında, Valilik öncülüğünde sürdürülen Güney Adana Kalkınma Projesi kapsamındaki projeleri çok önemsediklerini belirtti. Vali Demirtaş, “Çok önemsediğimiz Güney Adana Kalkınma Projesi” kapsamındaki projelerimizi hazırlıyoruz ve çok şükür yavaş yavaş uygulamaya başladık. İlgili kurum ve kuruluşlarımız ile paydaşlarınca hazırlanan projeleri yerine getirmeye ve sonuç odaklı hareket etmeye kararlıyız” dedi.
Vali Demirtaş, “Rica Ediyorum. Çocuklarınızı Mutlaka Okutun”
 
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile proje paydaşı kurumlarca düzenlenen “Mutlu Aile ve Sosyal Refah” ve “Gelecek Sen Ol” projelerinin, hedef kitleye yönelik hayli yararlı sonuçlara vesile olacağına inandığını kaydeden Vali Demirtaş, proje tanıtım toplantısına katılan ailelerden çocuklarını mutlaka okutmalarını istedi. Vali Demirtaş, konuşmasında “ Burada bugün büyük ve güzel bir coşku var. Bu ilgi ve coşku bizleri de motive ediyor. Bizim amacımız siz değerli vatandaşlarımıza hizmet vermek. Bunu yapabildiğimiz sürece mutlu oluyoruz. Bu projelerdeki amacımız da okullarımızdaki devamsızlık oranını en aza indirmek. Sizlerden ricam, çocuklarınız okula gitmiyorsa, bunun önüne geçin. Rica ediyorum, çocuklarınızı mutlaka okutun” dedi. Vali Demirtaş, sözlerini şöyle sürdürdü;
 
“Çocuklarınızı Sevin, Koruyun ve Kollayın”
 
“Bizlerin çocukluk evreleri farklıydı şimdiki çocuklarımız için ise çok daha farklı. Bugün devletimiz çocuklarımıza, dezavantajlı ailelerimize çok ciddi yardımlar yapıyor. Çocuklarımızın, ülkemizin geleceği olduğu gerçeğini asla unutmamalıyız. Siz değerli ailelerimizden, uyuşturucu konusunda da çok dikkatli olmanızı istirham ediyorum. Çocuklarımızın art niyeti kişilerce kandırılmasına izin vermeyelim. Terör ve uyuşturucu konusunda asla taviz vermeyeceğiz. Sizleri çok seviyoruz ve saygı duyuyoruz. Sizler de çocuklarını sevin, koruyun ve kollayın. Çocuklarınıza onları sevdiğinizi hissettirin. Şımartmamakla birlikte onlarla sıcak ilişkilerinizi asla kesmeyin. Hepinize ve başarılı olacağına inandığım bu projeleri yaşama geçiren kurumlarımız temsilcilerine teşekkür ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”
 
Yüreğir Belediyesi Kültür Merkezi Toplantı Salonu’nda yoğun bir katılımla düzenlenen “Mutlu Aile ve Sosyal Refah” ve “Gelecek Sen Ol” projelerinin açılış töreni, proje detaylarının anlatılması ve psikolog Sibel Anlı’nın ailelere yönelik sunumunun ardından son buldu.