14 ÇUKUROVA ALTIN MÜCEVHER GÜMÜŞ FUARI’NIN AÇILIŞI VALİ DEMİRTAŞ’IN KATILIMIYLA GERÇEKLEŞTİ
 
14. Çukurova Altın Mücevher Gümüş Fuarı’nın açılışı Vali Mahmut Demirtaş’ın katılımıyla TÜYAP Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşti.
 
Açılış törenine Vali Mahmut Demirtaş ve Eşi Hanımefendi Beyhan Demirtaş’ın yanı sıra Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Çukurova Kaymakamı Osman Sarı, Adana Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Atila Menevşe, oda başkanları ve sektör temsilcileri katıldı.
 
Açılış töreninde Adana Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Atila Menevşe ve Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’den sonra bir konuşma gerçekleştiren Vali Mahmut Demirtaş,  Adana’nın mevcut altın ve mücevherat işleme, pazarlama, ihraç potansiyelini daha yukarılara çıkaracağına inandıkları 14. Çukurova Altın Mücevher Gümüş Fuarı’nın açılışını gerçekleştirmekten mutluluk duyduklarını dile getirdi.
 
Fuarın gerçekleşmesinde emeği geçenlere teşekkür eden Vali Demirtaş, ‘’Son dönemlerdeki rakamlara baktığımızda altın, mücevher ve gümüş sektörünün geliştiğini, büyüdüğünü, ihracatın arttığını görüyoruz. Çok ciddi anlamda döviz gelirleri elde ettiğimizi görüyoruz. Adana özellikle Orta Doğu ülkelerine altın ve mücevher ihracatı yapmaktadır. Bugün dünyanın en fazla ihracat yapan ülkelerinden biriyiz. İşlenmiş altın üretiminde ve ihracatında ikinci sıradayız. Demek ki altınla uğraşmak ekonomiye çok ciddi katkı sağlıyor. Özellikle altın, gümüş ve mücevherat atölyelerine sahip olan işletmeleri tebrik ediyorum.’’ dedi.
 
14. Çukurova Altın Mücevher Gümüş Fuarı’nın Adana’ya, ülkeye, altın ve mücevherat sektörüne hayırlı olması temennisinde bulunan Vali Demirtaş, fuarın gerçekleştirilmesinde emeği geçen tüm kişi ve kurumlara, katılımcı firmalara tekrardan teşekkür ettiğini dile getirdi.
 
Konuşmaların ardından Start Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Musa Öztürk ve Adana Kuyumcular Odası Başkanı Oğuz Başman, destek ve katkılarından dolayı Vali Demirtaş’a plaket takdim ettiler.
 
Daha sonra Vali Demirtaş ve beraberindekiler kurdele keserek fuarın açılışını gerçekleştirdiler.
 
14. Çukurova Altın Mücevher Gümüş Fuarı’nın açılış töreni, birbirinden göz kamaştırıcı ürünlerin yer aldığı stantların gezilmesinin ardından sona erdi.