T.C. İÇİŞLERİ BAKANLIĞI
WEB SİTESİ GİZLİLİK VE ÇEREZ POLİTİKASI
Web sitemizi ziyaret edenlerin kişisel verilerini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca işlemekte ve gizliliğini korumaktayız. Bu Web Sitesi Gizlilik ve Çerez Politikası ile ziyaretçilerin kişisel verilerinin işlenmesi, çerez politikası ve internet sitesi gizlilik ilkeleri belirlenmektedir.
Çerezler (cookies), küçük bilgileri saklayan küçük metin dosyalarıdır. Çerezler, ziyaret ettiğiniz internet siteleri tarafından, tarayıcılar aracılığıyla cihazınıza veya ağ sunucusuna depolanır. İnternet sitesi tarayıcınıza yüklendiğinde, çerezler cihazınızda saklanır. Çerezler, internet sitesinin düzgün çalışmasını, daha güvenli hale getirilmesini, daha iyi kullanıcı deneyimi sunmasını sağlar. Oturum ve yerel depolama alanları da çerezlerle aynı amaç için kullanılır. İnternet sitemizde çerez bulunmamakta, oturum ve yerel depolama alanları çalışmaktadır.
Web sitemizin ziyaretçiler tarafından en verimli şekilde faydalanılması için çerezler kullanılmaktadır. Çerezler tercih edilmemesi halinde tarayıcı ayarlarından silinebilir ya da engellenebilir. Ancak bu web sitemizin performansını olumsuz etkileyebilir. Ziyaretçi tarayıcıdan çerez ayarlarını değiştirmediği sürece bu sitede çerez kullanımını kabul ettiği varsayılır.
Web sitemizi ziyaret etmeniz dolayısıyla elde edilen kişisel verileriniz aşağıda sıralanan amaçlarla T.C. İçişleri Bakanlığı tarafından Kanun’un 5. ve 6. maddelerine uygun olarak işlenmektedir:
Web sitemizi ziyaret etmeniz dolayısıyla elde edilen kişisel verileriniz, kişisel verilerinizin işlenme amaçları doğrultusunda, iş ortaklarımıza, tedarikçilerimize kanunen yetkili kamu kurumlarına ve özel kişilere Kanun’un 8. ve 9. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları ve amaçları kapsamında aktarılabilmektedir.
Çerezler, ziyaret edilen internet siteleri tarafından tarayıcılar aracılığıyla cihaza veya ağ sunucusuna depolanan küçük metin dosyalarıdır. Web sitemiz ziyaret edildiğinde, kişisel verilerin saklanması için herhangi bir çerez kullanılmamaktadır.
Web sitemiz birinci ve üçüncü taraf çerezleri kullanır. Birinci taraf çerezleri çoğunlukla web sitesinin doğru şekilde çalışması için gereklidir, kişisel verilerinizi tutmazlar. Üçüncü taraf çerezleri, web sitemizin performansını, etkileşimini, güvenliğini, reklamları ve sonucunda daha iyi bir hizmet sunmak için kullanılır. Kullanıcı deneyimi ve web sitemizle gelecekteki etkileşimleri hızlandırmaya yardımcı olur. Bu kapsamda çerezler;
İşlevsel: Bunlar, web sitemizdeki bazı önemli olmayan işlevlere yardımcı olan çerezlerdir. Bu işlevler arasında videolar gibi içerik yerleştirme veya web sitesindeki içerikleri sosyal medya platformlarında paylaşma yer alır.
Oturum Çerezleri (Session Cookies) |
Oturum çerezleri ziyaretçilerimizin web sitemizi ziyaretleri süresince kullanılan, tarayıcı kapatıldıktan sonra silinen geçici çerezlerdir. Amacı ziyaretiniz süresince İnternet Sitesinin düzgün bir biçimde çalışmasının teminini sağlamaktır. (ASP.NET_SessionId) |
Web sitemizde çerez kullanılmasının başlıca amaçları aşağıda sıralanmaktadır:
Farklı tarayıcılar web siteleri tarafından kullanılan çerezleri engellemek ve silmek için farklı yöntemler sunar. Çerezleri engellemek / silmek için tarayıcı ayarları değiştirilmelidir. Tanımlama bilgilerinin nasıl yönetileceği ve silineceği hakkında daha fazla bilgi edinmek için www.allaboutcookies.org adresini ziyaret edilebilir. Ziyaretçi, tarayıcı ayarlarını değiştirerek çerezlere ilişkin tercihlerini kişiselleştirme imkânına sahiptir.
Kanunun “ilgili kişinin haklarını düzenleyen” 11. maddesi kapsamındaki talepleri, Politika’da düzenlendiği şekilde, ayrıntısını Başvuru Formunu’nu Bakanlığımıza ileterek yapabilir. Talebin niteliğine göre en kısa sürede ve en geç otuz gün içinde başvuruları ücretsiz olarak sonuçlandırılır; ancak işlemin ayrıca bir maliyet gerektirmesi halinde Kişisel Verileri Koruma Kurulu tarafından belirlenecek tarifeye göre ücret talep edilebilir.
MİLLETİN ZAFERİ 8.YILINDA
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün 8. yıl dönümü dolayısıyla İstasyon Meydanı’nda düzenlenen tören, Vali Sayın Yavuz Selim Köşger ve eşi Hanımefendi Fatma Köşger, Adana Milletvekillerimiz, il protokol üyeleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve oda başkanlarının katılımıyla gerçekleştirildi.
Yüzlerce Adanalının ellerinde bayrakları, yüreklerinde zafer coşkusuyla alanı doldurduğu etkinlik, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunmasıyla başladı.
Kur’an-ı Kerim tilavetiyle devam eden programda Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Türk milletine hitabı canlı olarak gösterildi.
Aynı cesaret ve coşkuyla, tek yürek İstasyon Meydanı’nı dolduran Adanalılara hitaben bir konuşma gerçekleştiren Vali Köşger 15 Temmuz gecesi, bu necip milletin, bu asil devletin en iyi imkânları sunarak okuttuğu, güvenip şanlı Türk ordusunun üniformasını emanet ettiği aklını ve ruhunu satmış FETÖ’cü hainlerin Cumhurbaşkanlığı Külliyesi, Özel Harekât Başkanlığı, Ankara İl Emniyet Müdürlüğü ile Meclis binamız başta olmak üzere ülkemizin dört yanına bomba yağdırarak, tanklar ve zırhlı araçlarla önlerine gelen herkesi ezip geçerek, kolayca sinsi emellerine ulaşacaklarını sandığını kaydetti.
“Bu Millet, Vatan Söz Konusu Olduğunda Bir Anda Aynı Safta Buluşan Necip Bir Millettir”
Fakat bu hainlerin; Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ölümüne mücadele çağrısına kulak veren kahraman milletimizin, darbecilerin gasp ettikleri öldürücü mühimmatla dolu tanklara, silahlara, helikopter ve uçaklara karşı sıradağlar gibi duracağını, imanıyla en modern silahlara galebe çalacağını unuttuğunu söyleyen Vali Köşger, “15 Temmuz, bize şu hakikati bir kez daha göstermiştir ki; bu millet asil bir millettir, bu millet çok cesur bir millettir, bu millet esaret altına girme tehlikesi gördüğü anda hürriyetine canı pahasına sahip çıkan bir millettir. Bu millet, vatan söz konusu olduğunda bir anda aynı safta buluşan necip bir millettir.” dedi.
Vatan ve bayrak sevgisini, ezan sesini tüm değerlerin üstünde tutan, bağımsız ve özgür yaşama gayesinden hiçbir zaman taviz vermeyen Türk milleti; Malazgirt’te, Çanakkale’de, Sakarya’da, Dumlupınar’da olduğu gibi o karanlık gecede de tek yürek olduğunu dile getiren Vali Köşger, “Milletimiz millî iradenin üzerinde hiçbir fani gücü tanımadığını göstermiş, istiklal ve istikbalini bir avuç haine teslim etmemiştir. Aziz milletimiz; iç ve dış güçlerin projesi olan, 60 yıl önce harekete geçen, devletimizin en hassas noktalarını bir ahtapot gibi saran, bu ülkenin gençlerini mankurtlaştırıp paralel bir yapı oluşturan hain Fethullahçı Terör Örgütü’ ne milli irade tokadını atarak, hak ettiği dersi vermiştir. Bu noktada 15 Temmuz’u sadece bir direniş değil; aynı zamanda bir uyanış sembolü, millet olarak bağımsızlık uğruna nelerden vazgeçebildiğimizi hatırladığımız, içimizdeki kahramanlık ateşinin hiç sönmediğini gösteren müstesna bir zaman dilimi olarak düşünüyor, içimizdeki bu ateşin bağımsızlığımıza, bayrağımıza, ezanımıza uzanacak kirli elleri kırmak, kutsal vatan toprağını korumak için bize güç vereceğine inanıyorum. Bununla birlikte tekbirlerle tankların üzerine yürüyen; önünde, arkasında, sağında, solunda onlarca kişi vurulup düştüğü hâlde geri dönüp gitmeyi bir an bile aklından geçirmeyen; kendisine “geri dön, yoksa öleceksin” diyenlere, “Bugün ölmeyeceksek ne zaman öleceğiz?” diyen kahraman şüheda ve gazilerimiz sayesinde, millet olma bilincimize bir perçin daha atıldığını düşünüyorum.” dedi.
Milletimizin ihaneti, haini, hainin arkasında duranı affetmeyeceğini belirten Vali Köşger, “Bu nedenle Fethullahçı Terör Örgütü’nün kökü kazınıncaya kadar bu hainlerle mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz. Zira Devletimizin son yıllarda dış politikada, enerjide, savunma sanayinde, ulaştırma ve altyapıda, teknoloji, uzay, havacılık, eğitim, sağlık ve benzeri alanlardaki, imrendiren, göz dolduran, dünyada dikkatle takip edilen, izlenen başarılı atılımlarının artarak devam etmesi her yönden güçlü bir Türkiye ile mümkündür. Bu yüzden de devletimizi zaafiyete düşürecek FETÖ ve buna benzer kökü dışarıda kötü niyetli her yapının karşısında kararlılıkla duracağımızın bilinmesini isterim.” dedi.
“Vatan da İrade de Milletimizin Olacaktır”
Bu aziz vatan için her zaman olduğu gibi demokrasi, birlik ve beraberlik nöbetimizin sonsuza dek süreceğinin altını çizen Vali Köşger konuşmasının devamında, “Vatan da irade de milletimizin olacaktır. İnanıyorum ki bu topraklarda özgürlüğümüzün ve bağımsızlığımızın simgesi olan şanlı Türk bayrağımız, her zaman en yükseklerde dalgalanacak, gönüllerimize esenlik ve ferahlık veren mübarek ezan sesi bu gök kubbede sonsuza dek yankılanacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle; vatan, bayrak, ezan ve millet uğruna ebediyete irtihal eden tüm şehitlerimiz ile gazilerimizin ailelerinin ve yakınlarının daima yanlarında olacağımızı da bir kez daha vurguluyorum. Milletimizin varlığına, istikbaline ve inançlarına darbe vurmak isteyenlere karşı gövdesini siper ederek gösterdikleri kahramanlıkla adlarını tarihe yazdıran şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimizi şükran ve minnetle anıyorum Her koşulda önceliği vatanımızın kutsal toprakları olan, vatanımıza ve bağımsızlığımıza canı pahasına sahip çıkan aziz milletimizi en kalbi duygularımla selamlıyor, asil milletimizin bir daha böyle elim hadiselere maruz kalmamasını temenni ediyorum. 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günümüz, Milletimizin Zaferi kutlu olsun! ” ifadelerine yer verdi.
Vali Köşger’in konuşmasının ardından STK Platformu’nun 15 Temmuz bildirisi okundu. İçişleri Bakanlığınca hazırlanan 15 Temmuz’un simge isimlerinden Şehit Polis Memurlarımız Ahmet ve Mehmet Oruç kardeşlerin hikayesinin anlatıldığı “Ahmet’im Mehmet’im Şehitlerim” adlı belgesel gösterimi ve Adanalı şehitlerimiz ile gazilerimizin özgeçmişlerinin okunmasıyla devam eden programda, “30 Kuş” şiiri seslendirildi.
İl Müftülüğü Tasavvuf Mûsikîsi Koro Şefi Tarık Karadağ’ın önderliğinde gerçekleştirilen ilahi dinletisi ise dinleyenlerden beğeni aldı. Kur’an-ı Kerim tilavetiyle devam eden program, Türkiye genelinde sela okunması ve İl Müftüsü Mehmet Taşcı’nın dua etmesiyle son buldu.