VALİ DEMİRTAŞ MİNİK ÖĞRENCİLERİN COŞKUSUNU PAYLAŞTI
 
Vali Mahmut Demirtaş, Yüreğir İlçesi’ndeki Mahıpeyker-Fatma Bağcivan Anaokulu’nu ziyaret ederek, minik öğrencilerin coşkusuna ortak oldu.
 
Beraberinde İl Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar ile birlikte anaokulunu ziyaret eden Vali Mahmut Demirtaş, okul idarecilerinden bilgi aldı.
 
Vali Demirtaş, sınıfları da ziyaret ederek, bir süre öğrencilerin şarkılar eşliğinde sergiledikleri oyunları izledi.
 
Çocukların ilk eğitimlerini anne ve babalarından aldığını ve bunun yanı sıra okul öncesi eğitiminin de öğrencilerin gelişimi açısından çok önemli olduğunu dile getiren Vali Demirtaş, onlara ne kadar iyi eğitim verilirse okul hayatlarına o derece sağlıklı ve bilgili başlayacaklarına işaret etti.
 
Minik öğrencileri sevip bağrına basan Vali Demirtaş, okul öncesi eğitimine katılım ne kadar çok sağlanırsa, eğitimde de başarı çıtasının birlikte artacağını vurguladı.
 
Vali Demirtaş, çocukların yaratıcı yönlerini ve becerilerini ortaya çıkarabildikleri, geliştirebildikleri okul öncesi eğitim kurumlarının ailelere de büyük kolaylık ve katkılar sağladığını hatırlatarak, “Eğitim muhakkak ilk önce anne ve babada başlar. Evdeki eğitimin pekiştirilmesi, daha da geliştirilmesi açısından çocuklarımızın iç içe olduğu, eğlenerek öğrendiği anaokullarımız bu açıdan çok önemli bir işlevi yerine getiriyor” diye konuştu.