VALİ MAHMUT DEMİRTAŞ, “ÇOBAN MEHMET’TEN ASKER MEHMET’E SELAM OLSUN” MESAJI İLE AFRİN’DEKİ MEHMETÇİĞE 150 KURBAN BAĞIŞI TÖRENİNE KATILDI
 
 
Adana Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği’nce Afrin’de görev yapan asker ve polislere, "Çoban Mehmet’ten Asker Mehmet’e Selam Olsun” mesajı ile 150 adet kurban bağışı töreni Vali Mahmut Demirtaş’ın katılımıyla gerçekleştirildi.
 
Adana Gıda, Tarım, Hayvancılık İl Müdürlüğü'nde düzenlenen törene Vali Demirtaş’ın yanı sıra Vali Yardımcısı Murat Süzen, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Muhammet Ali Tekin, Adana Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Murat Şen, kamu ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, birlik üyeleri ve davetliler katıldı.

Törende konuşan Adana Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Murat Şen, askerlere destek vermek isteyen birlik üyelerinden gelen talep nedeniyle organizasyonu yaptıklarını belirterek Torosların yiğidi çoban Mehmet'ten, cihanın yiğidi asker Mehmet'e kavurma gönderiyoruz. Koyun, keçi yetiştiriciliği 24 saat ara vermeden, herkesin ailesiyle yaptığı bir yetiştiricilik tarzı. Tamamen meralarda, açık alanlarda yapılıyor. Çok zor bir yetiştiricilik tarzı. İnsanlarımız bu zorlukların arasında kazandıklarının bir miktarını içlerinden gelerek böyle bir organizasyona verdiği için ömrüm boyunca huzur ve mutluluk duyacağım" dedi.

Vali Mahmut Demirtaş  ise bu anlamlı bağışlarından dolayı birlik başkanı Murat Şen ile birlik yöneticilerine ve üreticilere teşekkür ederek, “Başta Afrin olmak üzere ülkemizin çeşitli yerlerinde bu vatan, bu bayrak için şehit düşmüş tüm Mehmetçiğimize Allah'tan rahmet, gazilerimize de Allah'tan acil şifalar diliyorum"  şeklinde konuştu. 
 
Tören vatan için mücadele eden asker, polis ve tüm güvenlik güçlerine dua edilmesi ve aziz şehitler için Allah’tan rahmet dilenmesiyle son buldu.