VALİ MAHMUT DEMİRTAŞ, CEYHAN'DAKİ TATARLI HÖYÜK'TE İNCELEMELERDE BULUNDU
 
Vali Mahmut Demirtaş, Adana'nın Ceyhan ilçesine bağlı Tatarlı Mahallesi'nde bulunan ve kazı çalışmaları devam eden Tatarlı Höyük'te incelemelerde bulundu.
 
Yetkililerden, kazı çalışmalarının geldiği aşama hakkında bilgiler alan Vali Mahmut Demirtaş, verimli topraklara ve su kaynaklarına sahip olmasından dolayı insanlık tarihi boyunca bir çok uygarlığa ev sahipliği yapan ve bünyesinde zengin bir kültürel miras barındıran Adana'nın tarihi, kültürel ve turistik değerlerinin geleceğe taşınması için ellerinden gelen çabayı gostermeye devam edeceklerini söyledi.
 
Tatarlı Höyük'teki incelemeleri sırasında Adana'nın, dünyanın halen kullanılan en eski köprüsü olan Taşköprü"nün yanı sıra Lokman Hekim"in 'Ölümsüzlük Reçetesi'ni düşürdüğüne inanılan  Misis Köprüsü, Kozan ilçesinde bulunan Anavarza Antik Kenti,  Tufanbeyli ilçesindeki Şar ören yeri, kaleler, camiler, kervansaraylar, hanlar ve hamamları bünyesinde barındırdığına dikkat çeken Vali Mahmut Demirtaş, kentin turizm potansiyelini en iyi şekilde değerlendirmek istediklerini ifade etti.
 
Vali Mahmut Demirtaş'ın Tatarlı Höyük'teki inceleme ziyareti, emeklerinden dolayı kazı ekibine teşekkür edip,  başarılar dilemesiyle son buldu.