VALİ DEMİRTAŞ,  ADANA MÜZE KOMPLEKSİ'NDE YAPIMI DEVAM EDEN 2. ETAP ÇALIŞMALARI DENETLEDİ
 
 
Vali Mahmut Demirtaş,   Türkiye ve Ortadoğu'nun en büyük  müzesi olma özelliği taşıyan Adana Müze Kompleksi'nde oluşturulan ve önümüzdeki  günlerde hizmete girmesi planlanan Mozaik Müzesi"ndeki incelemelerinin ardından, yapımı devam eden 2.etap çalışmaları denetledi.
 
YETKİLILERDEN BİLGİ ALDI
 
Çalışmalar kapsamında tarım ve sanayi müzeleri ile yerleşkede yer alacak olan konferans salonu, açık hava sineması ve  sosyal donatı alanlarındaki çalışmaları inceleyen Vali Mahmut Demirtaş, İl Kültür ve Turizm Müdürü Sabri Tari ile müze yetkilerinden ayrıntılı bilgiler aldı.
 
"MÜZEMİZ, TARİHİ VE KÜLTÜREL DEĞERLERİMİZİ, BUGÜNE VE GELECEĞE TAŞIYACAK"
 
İncelemeleri ve denetlemeleri sırasında, Adana Müze Kompleksi'nin, kentin tarihi ve kültürel değerlerini bugüne ve geleceğe taşımakta çok önemli bir vizyon üstleneceğine dikkat çeken Vali Mahmut Demirtaş, müzenin tüm eksikliklerinin giderilmesi için ellerinden gelen çabayı gostermeye devam edeceklerini vurguladı.
 
"ÇALIŞMALARIN, İVEDİ BİR ŞEKİLDE TİTİZLİKLE TAMAMLANMASI ÖNEMLİ"
 
İncelemeleri sırasında müzede sergilenen eserler hakkında bilgiler alan Vali Mahmut Demirtaş, çalışmaların titizlikle tamamlanmasının önemine dikkat çekti ve teşekkür ettiği yetkililere başarılar diledi.