2018 YILI 2. DÖNEM İL KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI VALİ DEMİRTAŞ’IN BAŞKANLIĞINDA GERÇEKLEŞTİ
 
Vali Mahmut Demirtaş’ın başkanlığında 2018 Yılı 2. Dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı düzenlendi.
 
Valilik Toplantı Salonu’nda düzenlenen toplantıya Vali Mahmut Demirtaş’ın yanı sıra Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Tümay, Vali Yardımcıları, Kaymakamlar, Kamu Kuruluşu Temsilcileri ile kurul üyeleri katıldı.
 
Toplantının açılışında konuşan Vali Mahmut Demirtaş, İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı’nın hayırlara vesile olmasını temenni ettiğini dile getirerek, yatırımcı Kuruluşlardan alınan Nisan ayı dönem raporları hakkında açıklamalarda bulundu.
 
Vali Demirtaş, Adana’da kamu kurum ve kuruluşları, belediyeler ve kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları tarafından 536 proje uygulanmakta olduğuna işaret etti.
 
Bu projelerin toplam tutarının 7 milyar 186 milyon lira olduğuna vurgu yapan Vali Demirtaş, “2018 Nisan ayı itibariyle bu projeler kapsamında toplam 3 milyar 430 milyon lira harcama yapılmıştır” dedi.
 
Vali Demirtaş, projeler hakkında detaylı bilgi de vererek, bu bağlamda; 85 projenin tamamlandığını, 337 projenin devam ettiğini, 82 projenin ihale aşamasında olduğunu ve 32 projenin de etüt ve fikir aşamasında olduğunu söyledi.
 
Konuşmasında Türk Silahlı Kuvvetleri'nce  Afrin'de teröristlere yönelik sürdürülen 'Zeytin Dalı Harekatı'nda şehit olanlara Allah’tan rahmet, gazilere de şifalar dileyen Vali Demirtaş, Adana’nın gelişip kalkınması konusunda çok çalışmaları gerektiğini dile getirdi.
 
Toplantı, kurul üyelerinin yaptıkları çalışmaları ve yürüttükleri yatırım faaliyetlerini açıklamasıyla son buldu.