ŞEHİT JANDARMA UZMAN ÇAVUŞ SEFA İZBUDAK, MEMLEKETİ POZANTI'DA SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
 
 
Bitlis'te bölücü terör örgütü mensubu teröristlerce araziye tuzaklanan el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Sefa İzbudak, memleketi Adana'nın Pozantı ilçesinde son yolculuğuna uğurlandı.
 
Şehit Jandarma Uzman Çavuş Sefa İzbudak'ın Türk bayrağına sarılı naaşı, Havaalanında Vali Mahmut Demirtaş'ın da katıldığı törenle karşılanmasının ardından Pozantı ilçesine bağlı Yukarı Belemedik Mahallesi'ndeki babaevine getirildi.
 
Avrupa Birliği (AB) Bakanımız ve Başmüzakerecimiz Sayın Ömer Çelik de şehidin kardeşlerine başsağlığı diledi.
 
Cumhurbaşkanımız Sayın  Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım adına taziyelerini ilettiğini belirten AB Bakanımız Sayın Ömer Çelik, şunları söyledi: "Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve hükümeti adına başsağlığı, taziyelerimizi iletiyorum. Allah şehidimize rahmet eylesin, mekanı cennet olsun. Unutmayalım ki bu kahraman çocuklar, bu aziz şehitler sayesinde biz bu ülkede onurlu, şerefli, özgür bir hayat sürüyoruz. Hepiniz her gün görüyorsunuz ve dinliyorsunuz. Bayrağımızı gönderden indirmek istiyorlar ama biz her bir şehidimizle beraber bayrağımızı gökyüzünde daha yükseklere asıyoruz. Gerek ülke içindeki terörle mücadelede gerek Afrin'deki terörle mücadeleyi yürüten kahraman askerimize, güvenlik güçlerimize, askerimize buradan dualarımızı gönderiyoruz. Allah kılıçlarını keskin, gazalarını mübarek kılsın. Allah bayrağımızı yere düşürmesin, birliğimiz, dirliğimiz bozulmasın."
 
Konuşmaların ardından şehidin naaşı Yukarı Belemedik Göcekli İlköğretim Okulu bahçesine getirildi. Şehidin eşi Emine'yi yakınları teselli ederken,  11 aylık oğlu Talha askerlerin kucağında taşındı.
 
İl Müftüsü Hasan Çınar'ın kıldırdığı cenaze namazının ardından İzbudak'ın naaşı bir süre omuzlarda taşındıktan sonra Yukarı Belemedik Mahalle Mezarlığı'nda toprağa verildi.
 
Şehidin dualarla son yolculuğuna uğurlandığı cenaze törenine, şehidin ailesi ve yakınlarının yanı sıra Vali Mahmut Demirtaş, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ile askeri ve sivil erkan katıldı.