AB BAKANI ÖMER ÇELİK VE VALİ MAHMUT DEMİRTAŞ, SARIÇAM'DA DÜZENLENEN İFTAR PROGRAMINA KATILDI.
 
Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik ile Vali Mahmut Demirtaş, Sarıçam ilçesi Mehmet Akif Ersoy Mahallesi'nde düzenlenen iftar programına katıldı.
 
AB Bakanı Ömer Çelik, semah gösterileri ve ilahilerin okunmasıyla başlayan iftar programında yaptığı konuşmada, "Bekamızı tehlikeye sokmaya, demokrasimizi ve ekonomimizi sabote etmeye çalışanlar var. Sınırlarımızdan bize saldırılar yapıyorlar. Onun dışında da provakasyonlar, çeşitli siyasi suikast girişimleri, çeşitli sabotajlar söz konusu oluyor. Bu milletin büyük desteği olduğu sürece, bu birlik ve beraberlik duygusu söz konusu olduğu sürece bunları yenmek ve bunları püskürtmek hiç mesele değildir. Tüm vatandaşlarımızın  Ramazan-ı Şerif'ini tebrik ediyorum diye konuştu.
 
Vali Mahmut Demirtaş da iftarın düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ederek, "Biz bu coğrafyanın bin yıllık sahibi, sonsuza kadar da bu topraklarda yaşama kararlılığında olan kadim bir milletiz. Değişen dünya düzeninde, üzerimize farklı oyunlarla gelseler bile biz bu oyunların tümünü bozacak güç ve kudrete sahip bir milletiz" diye konuştu.
 
Çok sayıda vatandaşın katıldığı iftar programı, birlik ve beraberlik mesajları verilmesiyle son buldu.