VALİ MAHMUT DEMİRTAŞ, RAMAZAN BAYRAMI ARİFESİNDE ASRİ MEZARLIK VE BURUK MEZARLIĞI’NDA BULUNAN ŞEHİTLİKLERİ ZİYARET ETTİ
 
Vali Mahmut Demirtaş’ın, eşi Hanımefendi Beyhan Demirtaş ile birlikte gerçekleştirdiği şehitlik ziyaretlerine 6. Mekanize ve Piyade Tümen Komutanı Tümgeneral Hakan Atınç, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, askeri ve mülk-i erkan, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, şehit derneklerinin yöneticileri ve üyeleri ile şehitlerin yakınları katıldı.
 
Şehitlerin mezarlarının başlarında Kur-an’ı Kerim’den sureler ve duaların okunduğu ziyaretlerde Vali Mahmut Demirtaş ve Eşi Hanımefendi Beyhan Demirtaş ile beraberindeki protokol üyeleri şehit mezarlarını tek tek ziyaret ederek, karanfil bıraktı.
 
Duygulu anların yaşandığı şehitlik ziyaretlerinde, mezarların yanında dua okuyan şehit yakınlarına sarılarak hal ve hatırlarını soran Vali Mahmut Demirtaş, bir kez daha başsağlığı dilediği şehit ailelerinin Mübarek Ramazan Bayramı’nı kutladı.
 
Şehitleri bir kez daha rahmetle, minnetle ve şükranla andıklarını kaydeden ve daima yanlarında oldukları şehit yakınlarına sabırlar dileyen Vali Demirtaş’ın şehitlik ziyareti, mezarları başında dualar edilen şehitlere Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır dilenmesiyle son buldu.
 
Vali Mahmut Demirtaş, şehitlikleri ziyaretinin ardından, eşi Hanımefendi Beyhan Demirtaş ile birlikte Şehit Polis Memuru Arda Can ile Şehit Piyade Onbaşı Mehmet Volkan’ın ailerini ziyaret ederek bir kez daha başsağlığı diledi ve Ramazan Bayramlarını tebrik etti.