VALİ DEMİRTAŞ, ADANA ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ’NİN KURULUŞUNUN 41.YILDÖNÜMÜ KUTLAMA PROGRAMINA KATILDI
 
Adana Organize Sanayi Bölgesi’nin (AOSB) Kuruluşunun 41.Yıldönümü Kutlama Programı, Vali Mahmut Demirtaş'ın da katılımıyla gerçekleştirildi.
 
AOSB yerleşkesinde düzenlenen kutlama programına Vali Mahmut Demirtaş, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, Organize Sanayi Bolgesi Başkanı Bekir Sütçü ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç, Adana Ticaret Odası Başkanı Atilla Menevşe, Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç, yerel yönetimler ile kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, oda ve dernek başkanları, sanayiciler ve davetliler katıldı.
 
Kutlama programında konuşan AOSB Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Sütçü, Adana Organize Sanayi Bölgesi’nin, kurulduğu ilk yıllardan itibaren ekonomik gelişmeye, üretime ve istihdama katkı sağladığına dikkat çekti ve bu amaç doğrultusunda çalışmaya devam edeceklerini söyledi.
 
Kutlama programına katılan Vali Mahmut Demirtaş ise konuşmasında, kent, bölge ve ülke ekonomisinin gelişmesi için çaba sarfeden sanayicilere ve yatırımcılara teşekkür ederek, AOSB'nin 41.kuruluş yıl dönümünü kutladı.
 
Vali Demirtaş, sanayicilere hitaben yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi; "Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesinin Kuruluşunun 41. Yıldönümü Kutlama Programı"na hoş geldiniz diyor; sizleri sevgiyle ve saygıyla selamlıyorum. 1977 yılında kurulan Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi, ülkemizin en büyük organize sanayi bölgelerinden biridir.
 
Dünden bugüne sanayicilerimizin çalışmalarını rahatlıkla sürdürebildikleri, yenilikçi bakış açısıyla, çevre ve topluma duyarlı çalışmaların ön planda tutulduğu, teknolojinin etkin biçimde kullanıldığı, fark yaratan hizmetlerin sunulduğu, ülkemizin en yeşil OSB'leri arasında yer alan örnek bir organize sanayi bölgesidir.
 
Bu yaklaşımların yanı sıra, sürdürdüğü kalite, finans, insan kaynakları, çevre ve enerji politikaları ile bugün sanayimizin güneydeki üssü konumuna ulaşmıştır.
 
500'e yakın işletmesi ve sağladığı 40 bine yakın istihdam ile 41. yaşına giren Adana Hacı Sabancı OSB, Adana ve ülke ekonomimize yaptığı katkılarla artık kabına sığmamakta, tabiri caizse gömlek bedene dar gelmektedir. Adana Hacı Sabancı OSB'nin alanının genişletilmesiyle ilgili yürüttüğümüz çalışmalarda büyük mesafe kat ettiğimizi, memnuniyetle ifade etmeliyim.
 
Adana Hacı Sabancı OSB'nin genişletilmesi ile ilgili çalışmaların yanı sıra Ceyhan OSB, Ceyhan Enerji İhtisas Endüstri Bölgesi çalışmalarında da ciddi mesafe kat ettik.
 
Bunlara ek olarak Gıda İhtisas, Seracılık ve Su Ürünleri OSB projelerimizi de hayata geçirmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Ayrıca ayakkabıcılarımızın, tekstilcilerimizin, mahrukatçılarımızın ve küçük sanayi sitelerinin daha modern ve teknolojik imkânlara kavuşturulması adına da çalışmalarımızı büyük bir hızla sürdürüyoruz.
 
Görüldüğü üzere Valilik olarak yapmış olduğumuz tüm bu çalışmalarla, Adana'yı sanayileşmede yeni bir aşamaya taşımayı hedefliyoruz. Yürüttüğümüz tüm OSB projelerinde Adana Hacı Sabancı OSB'nin 41 yıllık tecrübesinden, bilgi birikiminden faydalanıyoruz, faydalanmaya da devam edeceğiz.
 
Adana'nın konum, erişilebilirlik, hammaddeye yakınlık, altyapı gibi pozitif yönlerini en iyi şekilde değerlendirerek, önümüze koyduğumuz hedefleri hep birlikte gerçekleştireceğiz. Buradan bir kez daha özel sektör temsilcilerine açık çağrıda bulunmak istiyorum. Geliniz, faaliyette olan ya da kurulma aşamasında bulunan OSB’lerimizde yerlerinizi alınız.
 
Yapacağınız yatırımlarla hem ülkemiz hem de Adana’mız kazansın. Sağlayacağımız istihdamla bu şehrin güzel insanlarının sosyo-ekonomik düzeylerini yükseltelim. Herkese iş ve aş kapısı açalım. İnsanımızın mutluluğuna, ülkemizin refahına katkı sunalım.
 
Kıymetli Konuklar, Emeklerini, yüreklerini ve ömürlerini, Adana Hacı Sabancı OSB'ye adayan iş dünyamızın kıymetli mensuplarına teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum. Ayrıca OSB’nin bugüne gelmesinde büyük katkıları olan ahirete irtihal etmiş iş adamlarımıza da Allah’tan rahmet diliyorum.
 
Bununla birlikte civar okullarımızda düzenlenen "Sanayi" konulu resim yarışmasında dereceye giren, geleceğimizin teminatı öğrencilerimizi de tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.Bu vesile ile bir kez daha Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesinin Kuruluşunun 41. Yıldönümünün hayırlı, uğurlu olmasını temenni ediyor, sizleri sevgiyle ve saygıyla selamlıyorum."
 
 
Vali Mahmut Demirtaş'ın konuşmasının ardından, AOSB'de 20 yıl ve üzerinde faaliyet gösteren firmalara plaket verilmesi, en çevreci fabrika yarışmasında dereceye giren firmalara ödüllerinin takdim edilmesi, "Sanayi" konulu resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesiyle süren kutlama etkinliği, yemek programıyla son buldu.