İNOVATİF OKUL LİDERLİĞİ KONFERANS SERİSİ KAPANIŞ PROGRAMI, VALİ VEKİLİ MUSTAFA AYDIN IN KATILIMIYLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ
 
İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından İnovasyon Odaklı Okul Projesi kapsamında düzenlenen İnovatif Okul Liderliği Konferans Serisi kapanış programı, Vali Vekili Mustafa Aydın'ın katılımıyla gerçekleştirildi.
 
Şehit Yunus Uğur Ortaokulu'nda düzenlenen programa Vali Vekili Mustafa Aydın ın yanı sıra Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Prof.Dr. Ahmet Emre Bilgili, İl Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar ile öğretmen ve öğrenciler katıldı.
 
Programın açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar'ın, projenin amacı hakkında bilgiler vermesinin ardından kürsüye gelen Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ahmet Emre Bilgili ise Bakanlık olarak bu tür projeleri önemsediklerini  ve desteklediklerini belirterek emeği geçenlere teşekkür etti.
 
Programda katılımcılara hitap eden Vali Vekili Mustafa Aydın ise "İnovasyon Odaklı Okul" projesinin hayli yararlı olacağına inandığını belirtti. Vali Vekili Mustafa Aydın konuşmasında şu ifadelere yer verdi; Eğitim süreçlerinde etkili ve anlamlı bir öğrenmenin gerçekleşmesi için yeni teknolojileri kullanabilmek, insanlık tarihi boyunca en önemli konuların başında gelmiştir. Yaşadığımız devir de teknolojiyi her alanda olduğu gibi eğitim alanında da en verimli şekilde kullanma devri olarak karşımızda durmaktadır. İnovasyon Odaklı Okul Projesi de "stem, kodlama ve girişimcilik" eğitimlerinin bütünleştirildiği bir proje olarak eğitim dünyamıza örnek bir model teşkil etmektedir.  Bu vesile ile İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından İnovasyon Odaklı Okul Projesinin ve bugün öğleden sonra açılışı gerçekleşecek olan Robotik ve Kodlama Şenliğinin ilimize ve ülkemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum."
 
Vali Vekili Mustafa Aydın'ın konuşmasının ardından program, Prof.Dr. Mustafa Yavuz'un söyleşisiyle sürdü.