VALİ DEMİRTAŞ, “YAŞLIYIM HUZURLUYUM” PROJESİNİN AÇILIŞ PROGRAMINA KATILDI
 
Vali Mahmut Demirtaş, Güney Adana Kalkınma Programı kapsamında Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Yaşlıyım Huzurluyum” projesinin açılış programına katıldı.
 
Çukurova Kalkınma Ajansı’nda düzenlenen projenin açılış programına Vali Mahmut Demirtaş,  Vali Yardımcısı Mustafa Yavuz, Seyhan Kaymakamı Şenol Bozacıoğlu, Yüreğir Kaymakamı Fatih Genel, Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Zeynel Abidin Koç, kamu ve sivil tolum kuruluşu temsilcileri ile proje paydaşları katıldı.
 
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, katılımcılara Güney Adana Kalkınma Programı tanıtım filmi ile anlatıldı. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Zeynel Abidin Koç ise, projenin içeriğinden bahsederek, Güney Adana’da 60 yaş üzeri geliri olan veya olmayan, yatalak ve Alzheimer hastalarının bakım ve rehabilite aşamalarında karşılaştıkları sorunları çözmek adına kurumlar arasındaki koordineyi sağlamak olduğunu söyledi.
 
Vali Mahmut Demirtaş da açılışta yaptığı konuşmada, “Yaşlılarımızın başlıca sağlık sorunları değerlendirildiğinde, 65 yaş üzerindeki vatandaşlarımızın, genellikle kronik bir rahatsızlığının olduğu görülmektedir. Bu durum Sağlık Bakanlığımızı, kronik hastalıklara yönelik önleme ve kontrol programı ile yaşlı sağlığını iyileştirici faaliyetler üzerinde yoğunlaşmaya sevk etmiştir. Bizler de Güney Adana Kalkınma Programı kapsamında, “Yaşlıyım Huzurluyum” projesi ile yaşlılarımızın özellikle ailelerinin yanında desteklenerek mutlu yaşlılık olgusunu pekiştirmeyi hedefliyoruz” dedi.
 
“Ne mutlu bizlere ki, yaşlılarını baş tacı eden bir medeniyetin evlatlarıyız” diye konuşmasını sürdüren Vali Demirtaş, “Ne mutlu bizlere ki, büyüklerimize tatlı sözlerle seslenmeyi önceleyen bir inancın temsilcileriyiz” ifadelerini kullandı.
 
Vali Demirtaş, devletin şefkat elini, her daim şehit yakınlarının, gazilerin, yaşlıların, engellilerin ve tüm ihtiyaç sahiplerinin üzerinde hissettirmeye devam edeceklerini vurgulayarak, “Yaşlıyım Huzurluyum” projesinin hayırlı, uğurlu olmasını temenni ediyorum. Proje paydaşlarına ayrı ayrı teşekkür ediyor, başarılar diliyorum. Sizleri sevgiyle ve saygıyla selamlıyorum” şeklinde konuşmasını tamamladı.
 
Açılış programı, yapılan konuşmaların ardından, projenin sunumlar eşliğinde anlatılması ve huzurevinde kalan yaşlılar tarafından yapılan resim sergisinin açılışı ile son buldu.