ORMAN VE SU İŞLERİ BAKANI PROF. DR. SAYIN VEYSEL EROĞLU’NDAN VALİLİK ZİYARETİ
 
Bir dizi açılış ve ziyaretlerde bulunmak üzere Adana'ya gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Sayın Veysel Eroğlu, Vali Mahmut Demirtaş'ı makamında ziyaret etti.
 
İlk olarak Valilik Şeref Defterini imzalayan Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Sayın Veysel Eroğlu, daha sonra Vali Mahmut Demirtaş ile bir süre makamında görüştü.
 
Ziyaretten duyduğu mutluluğu dile getiren Vali Demirtaş, Adana'nın genel durumu hakkında Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Sayın Veysel Eroğlu'na bilgiler verdi.
 
Daha sonra Valilik Toplantı Salonu'nda basın toplantısı düzenleyen Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Sayın Veysel Eroğlu, burada yaptığı basın açıklamasında Hükümet olarak Adana'ya 32 milyar lira yatırım yaptıklarını aktardı.
 
Orman ve Su İşleri Bakanlığının ise 3 milyar 850 milyon lira yatırımla birinci sırada olduğunu kaydeden Bakan Eroğlu,  ‘’Yapılan yatırımlar sayesinde çiftçilerin yılda 1 milyar lira gelir artışı sağlamalarını hedefliyoruz. Eskiden paralar faiz lobisi tarafından hortumlanıyordu vatandaşa bir şey kalmıyordu. Ama şimdi öyle değil. Temeller atıyoruz." dedi.
 
Eski Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in DSİ Genel Müdürlüğü görevinde Yedigöze Barajı için, “Biz yapamadık. Bunu sen yaparsın, buna gayret et” dediğini aktaran Bakan Eroğlu, ormanların zenginleştirilmesiyle ilgili yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler verdi.
 
Adana’daki yatırımların yanı sıra ülkemizin güney sınıra yapılan çalışmalara da değinen Bakan Eroğlu, teröristlerin daha önce Afrin'den Asi Nehri'ni geçerek özellikle Hatay sınırına ve oradaki dağlara gittiklerini ifade ederek "Bunu önlemek için özellikle baraj seddi inşa ediyoruz. Şu anda makineler çalışıyor. 3 kilometrelik yapacağız, yüzde 25'i bitti hızla tamamlayacağız"  şeklinde konuştu.