GÜNEY ADANA KALKINMA PROJESİ KAPSAMINDA DÜZENLENEN “KÜÇÜK ESNAFA BÜYÜK DESTEK” PROJESİNİN AÇILIŞ TÖRENİ VALİ MAHMUT DEMİRTAŞ’IN KATILIMIYLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ
 
Çukurova Kalkınma Ajansı toplantı salonunda gerçekleştirilen ve Güney Adana bölgesinde yaşayan esnaf ve vatandaşların KOSGEB desteklerinden haberdar olmalarının sağlanması, faydalanma oranlarının arttırılması ve işsizliğin azaltılması amaçlanan “Küçük Esnafa Büyük Destek” projesinin açılış törenine Vali Mahmut Demirtaş’ın yanı sıra Vali Yardımcısı Mustafa Yavuz, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ramazan Akyürek, Seyhan İlçe Kaymakamı Şenol Bozacıoğlu, Yüreğir İlçe Kaymakamı Fatih Genel, Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Nihat Sözütek  ile kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri katıldı. 
 
Bazı İşletmeler KOSGEB’ten Yararlanamıyor”
 
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Güney Adana Kalkınma Projesi tanıtım filminin izlenmesiyle başlanan toplantıda konuşan Vali Mahmut Demirtaş, projenin amacından bahsederek, “KOSGEB’in imkanlarından demek ki bazı işletmelerimiz yararlanmıyor. Bu projedeki amaç küçük işletmelerimiz nasıl yararlanabilir. Şüphesiz büyük firmalarla rekabet edebilmesi için küçük işletmelerimiz devletin desteğine ihtiyaç duymaktadır. Hükümetimiz ve devletimiz burada devreye giriyor ve KOSGEB aracılığıyla esnafımıza katkıda bulunuyor” diye konuştu.
 
“Herkese Ulaşmak İstiyoruz”
 
2017 yılında 8 bin 612 firmaya 35,5 milyon TL destek sağladıklarını kaydeden Demirtaş, daha sonra şu ifadeleri kullandı:
“Bundan hem faiz hem de kredi desteği var. Güney Adana’da şu anda esnafımıza KOSGEB’e ulaşma imkanları olmayan arkadaşlarımıza ulaşmak istiyoruz. Onlara kısmet olursa KOSGEB’te çalışan kamu görevlileri gidecekler, bir taraftan da inşallah o esnafımızın kendi muhasebeleri veya mali müşavirlerine eğitim programları verilecek. Biz  esnafımızın desteklerden daha çok yararlanmasını istiyoruz. Daha çok istihdam artışı sağlayarak işsizliği azaltmalarını sağlamasını istiyoruz.”
 
Vali Mahmut Demirtaş'ın konuşmasının ardından açılış töreni, projeye yönelik amaç. hedef ve uygulamalara yönelik bilgiler verilmesiyle sürdü.