VALİ DEMİRTAŞ, KARAİSALI’YA BAĞLI KIZILDAĞ YAYLASINDA YAPTIRILAN GEÇİCİ JANDARMA ASAYİŞ KARAKOLUNUN AÇILIŞINI GERÇEKLEŞTİRDİ
 
Yaz aylarında nüfusu önemli oranda artan, Karaisalı’ya Bağlı Kızıldağ Yaylasında yaptırılan Geçici Jandarma Asayiş Karakolu’nun açılışı, Vali Mahmut Demirtaş’ın da katıldığı törenle gerçekleştirildi.
 
Karakolun açılış törenini Vali Mahmut Demirtaş’ın yanı sıra İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Yusuf Yalçın, Karaisalı Kaymakam Vekili Melih Aydoğan, Karaisalı Başkanı Saadettin Aslan, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.
 
İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Yusuf Yalçın, karakolun açılışında yaptığı konuşmada,  yaz aylarında mevsim koşullarına bağlı olarak yaylada yoğun nüfus hareketliliği olduğuna işaret ederek “Bu kapsamda, yaz aylarında mevsimlik asayiş ihtiyacını karşılamak, vatandaşların jandarmaya müracaatlarını kolaylaştırmak, hizmeti vatandaşa götürmek ve meydana gelmesi muhtemel olaylara kısa sürede müdahale etmek maksadıyla geçici jandarma asayiş karakolu teşkil edilmiştir” dedi.
 
Karaisalı Kaymakam Vekili Melih Aydoğan, hizmete giren karakolun vatandaşlara hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ederken, Vali Mahmut Demirtaş ise açılış töreninde yaptığı konuşmada, karakolun oluşturulmasında emeği geçenlere teşekkür etti.
 
Jandarma Teşkilatı’nın, ülkenin güvenliği ve huzuru için görev yaptığını anlatan Vali Mahmut Demirtaş, “Bugün çok önemli bir hizmeti yerine getiriyoruz. Geçici karakolu açıyoruz, hizmeti ayağınıza getiriyoruz. Bundan sonra inşallah evinizde çok daha rahat bir şekilde uyuyacaksınız. İş yerinize akşam çok rahat bir şekilde kilidi vurup evinize gideceksiniz, çünkü ‘burada jandarmamız var’ diyeceksiniz. Siz değerli vatandaşlarımızın huzur ve güvenliğine katkıda bulunacak olan  karakolun yapımında emeği geçenlere teşekkür ediyor, Mübarek Ramazan-ı Şerif’inizi kutluyorum" ifadelerini kullandı.
 
Konuşmaların ardından, Karaisalı Kızıldağ Yaylası Geçici Jandarma Asayiş Karakolu’nun açılışı gerçekleştirilerek vatandaşların hizmetine sunuldu.