VALİ MAHMUT DEMİRTAŞ, "KANATLI HAYVAN YETİŞTİRİCİLERİNİN  SORUNLARI" KONULU TOPLANTIYA KATILDI
 
Adana ve Mersin'de faaliyet gösteren firmalara yönelik olarak düzenlenen "Kanatlı Hayvan Yetiştiricilerinin  Sorunları" konulu toplantı, Vali Mahmut Demirtaş'ın da katılımıyla gerçekleştirildi.
 
İl Tarım ve Orman  Müdürlüğü'nde düzenlenen toplantıya  Vali Mahmut Demirtaş'ın yanı sıra Tarım ve Orman Bakanlığı Hayvancılık Genel Müdür Yardımcısı Erol Bulut, Tarım ve Orman Bakanlığı Hayvancılık Genel Müdürlüğü İdari İşler Koordinasyon Daire Başkanı Ercan Yenidünya, İl Tarım ve Orman Müdürü Muhammet Ali Tekin, Mersin Tarım ve Orman Müdürü Arif Abalı, ilçe tarım müdürleri ve bazı sektör temsilcileri katıldı.
 
YEM SIKINTISI BAŞTA OLMAK ÜZERE, SEKTÖRDE YAŞANAN SORUNLAR VE ÇÖZÜM YOLLARI ELE ALINDI
 
Toplantıda dile getirilen konuşmalarda, başta yem sıkıntısı olmak üzere kanatlı hayvan üreticilerinin yaşadıkları sorunlar ile talep ve beklentileri dile getirildi.
 
GEREKLİ ÇALIŞMALAR YAPILACAK
 
Firma temsilcilerinin ifade ettiği sorunların çözümü için fikir alış verişinde bulunulmasıyla süren toplantı, Vali Mahmut Demirtaş ile Tarım ve Orman Bakanlığı yetkililerinin, gerekli çalışmaların yapılacağı mesajı vermesiyle son buldu.