KALKINMA BAKANI LÜTFİ ELVAN, DEMİRYOLU TAMİR ARACININ KAZA YAPTIĞI BÖLGEDE İNCELEMEDE BULUNDU
 
Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, beraberinde Vali Mahmut Demirtaş ile birlikte Adana'nın  Karaisalı İlçesi’nde demiryolu tamir aracının kaza yaptığı bölgede incelemede bulundu.
 
Demiryolunda elektrifikasyon işlemlerini tamamlamak ve tamir etmek üzere hareket halinde olan, arkasında iki vagon takılı haldeki iş makinesinin Hacıkırı İstasyonu yakınlarında freni patladı.
 
Freni patlayan araç, yaklaşık 9 kilometre bu şekilde hareket ettikten sonra Bucak Mahallesi'nde raydan çıktı. Araçla birlikte bir vagon raydan çıkarken, kontrolsüz kalan diğer vagon bir süre yoluna devam ettikten sonra durdu.
 
Kazanın ardından çevre güvenliği alınırken, demiryolu görevlileri inceleme başlattı. Kazada yaşamını yitiren işçilerin cenazeleri Karaisalı Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.
 
Kaza yerinde incelemelerde bulunan Kalkınma Bakanı Elvan, olayda yaşamını yitiren 3 demiryolu çalışanının yakınlarına başsağlığı diledi. Kalkınma Bakanı Elvan, yaptığı açıklamada, kazayla ilgili adli ve idari inceleme başlatıldığını söyledi.
 
Kaza bölgesinde çalışma yapan ekiplerden de bilgi alan Kalkınma Bakanı Elvan, daha sonra bölgeden ayrıldı.