“KAHRAMAN OLMAK KANIMIZDA VAR” KAN BAĞIŞI ETKİNLİĞİ VALİ DEMİRTAŞ’IN KATILIMIYLA BAŞLADI

Adana Valiliği ile Türk Kızılayı Adana Şubesince ortaklaşa düzenlenen “Kahraman Olmak Kanımızda Var” kan bağışı etkinliği Vali Mahmut Demirtaş’ın katılımıyla başladı.

Vatandaşların yoğun katılım gösterdiği etkinlikte açılış konuşmasını gerçekleştiren Türk Kızılayı Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı’dan sonra bir konuşma gerçekleştiren Vali Mahmut Demirtaş, kan bağışı etkinliğinin milletimize ve kan ihtiyacı olan herkese hayırlı olması temennisinde bulundu. 

Geçen hafta Adana Valiliğinde düzenlenen kan bağışı etkinliğinde kamu kurumları personelinin kan vermek için adeta yarıştığını ifade eden Vali Demirtaş,  ‘’Afrin’de kahraman ordumuz çok ciddi bir mücadele veriyor. Biz de bu mücadeleye nasıl katkıda bulunabiliriz, kan ihtiyacı olduğunda bunu nasıl giderebiliriz diye düşündük. ‘Kahraman Olmak Kanımızda Var’ sloganıyla başlattığımız etkinlik ile hem bu mücadeleye hem de hem de yaşama tutunmak için kana ihtiyaç duyan tüm insanlarımıza destek olmak istedik.’’ dedi.

Türk Silahlı Kuvvetlerimizce başarıyla sürdürülen ‘’Zeytin Dalı’’ operasyonu sırasında şehit olan ve dün ebediyete uğurlanan Yasin Tanboğa’ya başta olmak üzere, bugüne kadar şehit olmuş tüm kahramanlara Allah’tan rahmet dilediğini belirten Vali Demirtaş, şehitlerin kederli aileleri ve milletimize başsağlığı temennisinde bulundu.  

Türk Kızılayının milletimizden aldığı güç ve destekle gerek ülkemizde gerekse dünyada insanlara umut ışığı olduğunu dile getiren Vali Demirtaş,  ‘’İnsanlık adına ulvi görevler üstlenen ve hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan Kızılay gerçekten çok büyük bir sorumluluk almakta. Dünyanın her tarafında özellikle yakın coğrafyamızda son dönemlerde yaşanan olaylarla birlikte Kızılayımız bir taraftan insani ihtiyaçları karşılıyor bir taraftan da kan ihtiyacına cevap vermek için ciddi bir mücadele veriyor. Onun için buradan ben hem Kızılay Genel Başkanımıza hem Adana Şube Başkanımızı ve kan vererek katkıda bulunan herkese çok teşekkür ediyorum.’’ şeklinde konuştu. 

Konuşmalardan sonra Vali Demirtaş, ‘‘Kan bağışında bulunarak hayat kurtarmanın’’ bir insanlık görevi olduğu bilinciyle bu önemli kampanyaya kan vererek destek olan vatandaşlara aşure ikramında bulundu ve ardından spor salonundan ayrılan vatandaşlara fidan hediye etti.