VALİ DEMİRTAŞ BAŞKANLIĞINDA İL İSTİHDAM VE MESLEKİ EĞİTİM KURULU 2018 YILI 4. OLAĞAN TOPLANTISI YAPILDI
 
İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu’nun 2018 Yılı 4. Olağan Toplantısı Vali Mahmut Demirtaş’ın başkanlığında gerçekleşti.
 
ATOSEV Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen toplantıya Vali Mahmut Demirtaş’ın yanı sıra Adana Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Atila Menevşe, Adana Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Kıvanç,  Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, akademisyenler, İŞKUR yetkilileri, sivil tolum kuruluşları ve meslek örgütleri temsilcileri katıldı.
 
Toplantıda bir konuşma gerçekleştiren Vali Mahmut Demirtaş, Adana’daki işsizlik oranını en aza indirme, işsizlikle mücadelede arzu edilen başarıyı yakalama, istihdamı arttırıcı tüm proje ve çalışmaları titizlikle yürütme konularının üzerinde önemle durduklarını ifade etti. Adana’daki istihdam oranını yükseltmek için ilgili tüm kurum ve kuruluşlar ile birlikte ellerinden gelen tüm gayreti göstermeye devam edeceklerini vurgulayan Vali Demirtaş, ‘’Katma değeri yüksek ürünler üreterek kentimizin marka değerini artıracağız. Düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz bu toplantıların yararlı sonuçlarını almaya başladık, bundan sonra daha iyi sonuçlar elde edeceğimize inanıyorum.” dedi.
 
Balıkçılık ve Su Ürünleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi, Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi muz serası gibi kentte katma değeri yüksek ürünlerin üretileceği projelerin artırılması ve bu konuda azami gayret gösterilmesi gerektiğini ifade eden Vali Demirtaş, İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu’nun 2018 Yılı 4. Olağan Toplantısı’nın Adana’ya hayırlı olması temennisinde bulundu.
 
Bir önceki toplantıda karara bağlanan çalışmaların değerlendirildiği toplantı; Yürütme Kurulu ve Denetim Kurulu raporları, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünün faaliyetleri, proje özetleri ile kurul üyelerince dile getirilen görüş ve önerilerin karara bağlanmasıyla son buldu.