GÜNEY ADANA KALKINMA PROJESİ KAPSAMINDA DÜZENLENEN "İÇİMİZDEN BİRİ" KONULU ETKİNLİK, VALİ DEMİRTAŞ’IN KATILIMIYLA GERÇEKLEŞTİ
 
Güney Adana Kalkınma Projesi kapsamında düzenlenen ve İl Halk Sağlığı Müdürü Alper Acil’in yaşam öyküsünü anlattığı "İçimizden Biri” konulu etkinlik, Vali Demirtaş’ın katılımıyla gerçekleşti.
 
Vali Mahmut Demirtaş, Yamaçlı Mahallesi'ndeki Mevlana Kültür Evi'nde düzenlenen "İçimizden Biri Buluşması'nın açılışında yaptığı konuşmada, Güney Adana Kalkınma Projesi'nin amacının yerinde eksiklikleri tespit edip, vatandaşları daha konforlu, mutlu olması ve daha iyi eğitim ve sağlık hizmeti alabilmelerini sağlamak olduğunu söyledi.
 
Güney Adana Kalkınma Projesi’ne Mart ayında başladıklarını hatırlatan Vali Mahmut Demirtaş, projenin E-5'in altında bulunan kentin güneyindeki 66 mahalle ve yaklaşık 470 bin kişilik nüfusu kapsadığını kaydetti.
 
Projeyle amaçlarının bu mahalleleri ekonomik ve sosyal olarak yükseltmek, vatandaşları daha mutlu etmek olduğunu ifade eden Vali Demirtaş, bu mahallelerde uyuşturucuyla mücadele edeceklerini, çocukların eğitimine devam etmesini sağlayacaklarını belirtti.
 
Konuşmasında Yamaçlı Mahallesi'ndeki Aile Sağlığı hizmet binasının biraz eski olduğuna değinen Vali Demirtaş, buraya yeni bir hizmet binası yapacaklarını ve bunu 2018 yılında bitirmeyi planladıklarını söyledi.
 
Güney Adana Kalkınma Projesi kapsamında "İçimizden Biri Buluşması" konulu etkinlik, İl Halk Sağlığı Müdürü Alper Acil’in doğup büyüdüğü yöreye ilişkin tespit ve hatıralarını, kamu hizmeti verdiği vatandaşlarla paylaşmasıyla sürdü.
 
İl Halk Sağlığı Müdürü Alper Acil’in yaşadıklarını ve başarı hikâyesini mahalle halkına anlatmasının ardından Vali Mahmut Demirtaş, beraberindeki kamu kurum ve kuruluşları temsilcileri ile birlikte, Yamaçlı Abdullaziz Coşkuntuncel Sağlık Ocağı’nda incelemelerde bulundu.
 
Vatandaşlara hal ve hatırlarını sorarak ‘geçmiş olsun’ temennisinde bulunan Vali Demirtaş, hastalara şifa dağıtan  doktorlara teşekkür etti ve görevlerinde başarılar diledi.
 
Düzenlenen etkinliğe Vali Mahmut Demirtaş’ın yanı sıra Vali Yardımcısı Mustafa Yavuz, Yüreğir Kaymakamı Fatih Genel, Seyhan Kaymakamı Şenol Bozacıoğlu, Çukurova Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Lutfi Altunsu, İl Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.