ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANI JÜLİDE SARIEROĞLU, ADANA'DA HUZUREVİNDE KALAN YAŞLILAR İLE BAYRAMLAŞTI
 
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu beraberinde, Vali Mahmut Demirtaş ve Adana Milletvekili Necdet Ünüvar ile birlikte Seyhan Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'ni ziyaret ederek, burada kalan yaşlıların Ramazan Bayramı’nı kutladı.
 
Huzurevinde kalan yaşlılardan oluşan ve Türkiye üçüncüsü olan bocce takımını kutlayan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sarıeroğlu burada yaptığı konuşmada, bu yaşına kadar ilk defa anne ve babasından ayrı bayram geçirdiğini anlatarak, bu nedenle mutlaka huzurevi sakinleriyle bir araya gelip anne ve babasının yokluğunu bu şekilde gidermek istediğini söyledi.
 
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sarıeroğlu AK Parti'nin sosyal devlet olmanın bir gereği olarak yaşlı, engelli ve çocuklara devletin sıcak yüzünü gösteren yeni uygulamalarla birlikte birçok önemli düzenlemeye imza attığını ifade ederek, bu hizmetleri 24 Haziran sonrasında daha da güçlü seviyelere çıkarmanın boyunlarının borcu olduğunu belirtti.
 
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sarıeroğlu, çok kısa süre önce emeklilere bayram ikramiyelerini yatırdıklarını dile getirerek, "İnşallah büyüyen gelişen güçlü Türkiye'de Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde, 81 milyon vatandaşımızın hayatına dokunacak yeni ve vatandaşlarımızın memnuniyet seviyesini artıracak düzenlemelerimizi birlik, beraberlik içinde var gücümüzle yapmaya devam edeceğiz" dedi.
 
Sarıeroğlu, geçmişte ülkenin zor günlerden geçtiğini anlatarak şöyle devam etti: 

"Sizler Türkiye'nin geçmişini, 16 yıl öncesini bilenlersiniz. Ülkemizin bu içinden geçmiş olduğu 16 yılın ne kadar önemli olduğunu herhalde sizlerden iyi bilen yoktur. Emekli ikramiyesi diyoruz; ancak 2002 öncesinde emekli maaşı ödemekte zorlanan bir Türkiye vardı. Emekli maaşı ödemek için IMF kapılarında sıra bekleyen, aylık ödeyebilmek için imkân bulmaya çalışan, arayış içerisinde bir Türkiye vardı. Allah’a hamdolsun şu anda işte iki gün içerisinde hem emekli maaşlarını erkene aldık, hem de emeklilerimize ikramiye verme aşamasına gelmiş bir Türkiye'yiz."
 
Ziyarette Vali Mahmut Demirtaş ve Adana Milletvekili Necdet Ünüvar da bir konuşma yaparak, huzurevi sakinlerinin ve tüm vatandaşların bayramlarını kutlayarak, huzur, sağlık ve mutluluk diledi.
 
Daha sonra Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, Vali Mahmut Demirtaş ve Adana Milletvekili Necdet Ünüvar, yaşlılar ile bir süre sohbet ederek, hal ve hatırlarını sordu.