"HATALI SÜRÜCÜYE KIRMIZI DÜDÜK" KAMPANYASINDA DERECEYE GİREN ÇOCUĞA ÖDÜLÜ VALİ MAHMUT DEMİRTAŞ TARAFINDAN VERİLDİ
 
Trafik kazalarının azaltılması ve trafik güvenliği konusunda farkındalığın oluşturulması amacıyla 14-31 Ağustos 2018 tarihlerinde ülke genelinde  İçişleri Bakanlığı tarafından başlatılan  "Bu Bayram Ben de Trafik Polisiyim, Hatalı Sürücüye Kırmızı Düdük" projesi kapsamında kampanyaya katılan çocuklar, seyahatleri boyunca trafik kurallarına uymaları konusunda ailelerini uyararak, sosyal medya üzerinden "#KırmızıDüdük" etiketiyle fotoğraf paylaştı.
 
Adana'dan kampanyaya katılan 9 yaşındaki Egehan Kütük, kendisi ve "ana kucağında" bulunan kardeşiyle arka koltukta emniyet kemeri bağlı halde otururken çektirdiği fotoğrafı sosyal medyada paylaşarak en fazla "beğeniyi" alan isimlerden  oldu.
 
Vali Mahmut Demirtaş, Valilikte düzenlenen törenle Egehan Kütük'e ödülü olan bisikleti verirken duyarlılığından dolayı teşekkür etti.
 
Törene Egehan Kütük'ün babası Halil Kütük, annesi Ebru Kütük  ile Adana İl Jandarma Komutanı Albay Yusuf Yalçın ve Emniyet Müdür vekili Mustafa Erdal Cilasın katıldı.
 
Tören esnasında Vali Mahmut Demirtaş, bu kampanyanın sürücülerde farkındalık oluşturması bakımından çok önemli olduğunu belirterek sürücülerin trafik kurallarına daha fazla uymalarının önemi üzerinde durdu ve  trafik kazalarında can kaybının en az seviyeye inmesini temenni etti.