HANIMEFENDİ BEYHAN DEMİRTAŞ ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ VE ÖZEL OLİMPİYATLAR TÜRKİYE BÖLGE OYUNLARI ETKİNLİĞİNE KATILDI

Vali Mahmut Demirtaş’ın Eşi Hanımefendi Beyhan Demirtaş,  ‘Şehrin İyi Hali’ projesi kapsamında Özel Olimpiyatlar Türkiye Derneği ve Çukurova Üniversitesi tarafından ortaklaşa düzenlenen Çukurova Üniversitesi ve Özel Olimpiyatlar Türkiye Bölge Oyunları etkinliğine katıldı.

Çukurova Üniversitesi Lütfullah Sungur Spor Salonu’nda düzenlenen etkinlikte bir açıklama yapan Hanımefendi Beyhan Demirtaş, özel eğitime gereksinim duyan gençlerin sporun bütünleştirici ve iyileştirici gücünden yararlanarak kendilerini geliştirmelerine olanak sağlayan bu tür etkinliklerin önemine değinerek gençlerin yaşadığı başarı hazzına ortak olmanın kendileri için de mutluluk verici olduğunu belirtti.

Etkinlikte konuşmaların ardından Çukurova Üniversitesi Jimnastik Kulübü sporcuları ile Suhar Duru Dans Akademisi öğrencileri tarafından dans ve Jimnastik gösterileri sunuldu. 4 ilden gelen 110 özel eğitim kurumu öğrencisi atletizm, masa tenisi, karma basketbol ve yüzme branşlarında mücadele etti ve gün sonunda yarıştıkları branşta madalya kazanmanın sevincini yaşadı.