VALİ DEMİRTAŞ, “GÜNEY ADANA KALKINMA PROJESİ” EKİBİYLE BİR ARAYA GELDİ
 
Vali Mahmut Demirtaş, Adana’nın Güney kısmında kalan, 66 mahalle ve yaklaşık 470 bin kişilik nüfusu kapsayan “Güney Adana Kalkınma Projesi” ekibiyle bir araya geldi.
 
Nezihe Yalvaç Uygulama Oteli’nde gerçekleştirilen ve Vali Yardımcısı Mustafa Yavuz ile Çukurova Kaymakamı Osman Sarı’nın da hazır bulunduğu buluşmada proje ekibine hitab eden Vali Demirtaş, “Güney Adana Kalkınma Projesi”nin, tüm Türkiye’ye örnek teşkil edecek çok önemli bir proje olduğunu söyledi.
 
Açıklamalarında, projenin çeşitli paydaşları bulunduğuna ve uzun soluklu olduğuna dikkat çeken Vali Mahmut Demirtaş, Güney Adana bölgesindeki alt yapı eksikliklerinden, çarpık kentleşmeye kadar geniş bir alanda yaşanan olumsuzlukların giderilmesi, bu bölgedeki vatandaşlara yönelik daha modern ve sağlıklı bir yaşama ortamı oluşturma gayretlerini kararlılıkla sürdüreceklerini ifade etti.
 
Vali Mahmut Demirtaş'ın, eşi Hanımefendi Beyhan Demirtaş'ın da katılımıyla gerçekleştirdiği “Güney Adana Kalkınma Projesi” ekibiyle  buluşması, proje kapsamında yapılan çalışmaların ele alınması ile görüş ve önerilerin dile getirilmesiyle sürdü.