VALİ MAHMUT DEMİRTAŞ, İSTANBUL BOĞAZ KÖPRÜSÜ’NDE YARALANAN 15 TEMMUZ GAZİSİ SUAT AVCI’YI, ADANA’DAKİ EVİNDE ZİYARET ETTİ
 
Vali Mahmut Demirtaş, hain darbe girişimi sırasında, İstanbul Boğaz Köprüsü’nün Anadolu yakası girişinde, darbe girişiminde bulunan asker kılıklı teröristler tarafından açılan ateş sonucu yaralanan ve motor kurye ile kaldırıldığı hastanede tedavi olan 15 Temmuz Gazisi Suat Avcı’yı evinde ziyaret etti.
 
Adana Milletvekilleri Fatma Güldemet Sarı, Necdet Ünüvar ve Mehmet Şükrü Erdinç, 10. Tanker Üs Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral  İsmail Günaydın ve kamu kuruluşu temsilcileri ile birlikte 15 Temmuz Gazisi Suat Avcı’yı Kışla Mahallesi TOKİ Konutlarındaki evinde ziyaret eden Vali Mahmut Demirtaş, Demokrasiye ve Anayasal düzene bağlılığından, hain darbe girişimline karşı gösterdiği mücadeleden dolayı kutladı ve teşekkür etti.
 
Şehitlerin ve gazilerin, milletin gönlünde daima müstesna bir yere sahip olduklarını belirten Vali Demirtaş, hal ve hatırını sorduğu 15 Temmuz Gazisi Suat Avcı’nın şahsında, hain darbe girişimine canları ve kanları pahasına karşı koyan milletin tüm fertlerine şükran duygularını iletti.
 
Tedavisinin tamamlanmasının ardından sağlığına kavuşan 15 Temmuz Gazisi Suat Avcı ise, Vali Mahmut Demirtaş ve beraberindeki milletvekillerine ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.