VALİ DEMİRTAŞ ÇUKUROVA GAZETECİLER CEMİYETİ’Nİ ZİYARET ETTİ
 
Vali Mahmut Demirtaş, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla başladığı ziyaretlerine Çukurova Gazeteciler Cemiyeti ile devam etti.
 
Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir ve yönetim kurulu üyeleri ile tek tek sohbet eden Vali Demirtaş, Cemiyet nezdinde tüm basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladığını ifade etti ve gazetecilere çiçek hediye etti.
 
Ziyaret esnasında ilimizde gerçekleştirilen çalışmalara ilişkin açıklamalarda bulunan Vali Demirtaş, Ceyhan Enerji İhtisas Endüstri Bölgesi'nde gelinen aşamayla ilgili bilgiler verdi. Projede son noktalara doğru gelindiğini belirten Vali Demirtaş, ‘’Zemin etüdü aşamasını inşallah gerçekleştireceğiz. Arkasından imar düzenlemesi yapılacak ve onun ardından temel atma törenlerine başlayacağız” dedi.
 
Güney Adana Kalkınma Programı’na da değinen Vali Demirtaş, ‘’Güney Adana Kalkınma Programı’nı 10 Temmuz 2017’de başlattık. 43 projenin şu ana kadar 26’sının açılışını gerçekleştirdik. Kalan projeleri de ivedilikle hayata geçirmek için gayret sarf ediyoruz. Başlayan projelerle ilgili olumlu dönüşleri almaya başladığımızı, buradan bir kez daha ifade etmek istiyorum. Güney Adana Kalkınma Programı, insana dokunan, aynı şehirde yaşama ve aynı şehri paylaşma kültürünü odaklayan sosyo-ekonomik bir kalkınma hareketidir. Adana’nın olumsuz imajını baştan aşağı değiştirecek, örnek bir program modelidir.’’ şeklinde konuştu.
 
Hava kirliliği durumuna da dikkat çeken Vali Demirtaş, “Çevre ve Şehircilik Bakanlığı gerekli tetkikleri yapıyor. Satış yapan her yerden kömür numuneleri alıyoruz. Vakıf aracılığıyla gönderdiğimiz kömürlerde de çok titiziz. Gelen 2-3 tür kömürü kamyonuyla birlikte ocağa tekrar geri gönderdik. Bu konuda çok ciddi çalışma yapıyoruz.” ifadelerini kullandı.
 
Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir de ziyaretinden dolayı Vali Mahmut Demirtaş’a teşekkür etti.