VALİ MAHMUT DEMİRTAŞ’TAN ÇUKUROVA GAZETECİLER CEMİYETİ’NE ZİYARET
 
Vali Mahmut Demirtaş, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret ederek, olağan genel kurul sonucunda yeniden ÇGC Başkanlığına seçilen Cafer Esendemir ve yönetim kurulu üyelerini tebrik etti.
 
ÇGC’yi ziyaretinde Başkan Cafer Esendemir, Başkan Yardımcısı Sait Güleç, yönetim kurulu üyeleri Süreyya Uri Aksoy, Sefa Saygıdeğer ve Hüseyin Arat ile görüşen Vali Demirtaş, ÇGC’ye başarı temennisinde bulundu.
 
Ülke ve yerel gündemin yoğunluğu nedeniyle ÇGC’yi ziyarete daha önce fırsat bulamadığını kaydeden Vali Demirtaş, Adana’nın kalkınması için kent dinamiklerinin bir bütünlük içerisinde harekete geçirilmesi gerektiğini söyledi.
 
Vali Demirtaş, “Bu hususta ilgili birimlerimiz titiz bir şekilde faaliyetlerini sürdürüyor. Sonuçta; uyuşturucu ve terörle kaynağında mücadele ederseniz, ortaya çıkmasını da engellemiş olursunuz. Bu konuda Adana’da hayli yol alındı. Gençlerimizi terör ve uyuşturucu belasından uzak tutabilmek için kararlı bir şekilde çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.
 
Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın Çukurova’da 700 bin dekar alanda sulama yapabilecek çalışma yürüttüğünü dile getiren Vali Demirtaş, “Bu proje hayata geçirildiğinde Adana tarımına büyük katkı sağlayacak. Önce İmamoğlu ilçemizde başlayacak, akabinde Ceyhan ve çevresini de kapsayacak olan sulama projesi tarımda brim alanda verimin artırılması bakımından büyük önem taşıyor” şeklinde konuştu.
 
Vali Demirtaş, sıcakkanlı ve çalışkan insanların yaşadığı Adana’nın çok güzel ve hizmet etmekten onur duyulacak bir kent olduğunu sözlerine ekledi.
 
ÇGC Başkanı Cafer Esendemir de konuşmasında, ziyaretinden dolayı Vali Mahmut Demirtaş’a teşekkür etti.
 
ÇGC’nin tarihçesi ve faaliyetleri konusunda bilgi veren ÇGC Başkanı Esendemir, kentin daha ileri noktaya taşınması konusunda üzerlerine düşeni yapmaya hazır olduklarını ifade etti.
 
ÇGC Başkanı Esendemir, Adana’nın içerisinden iki nehir akan bereketli topraklara sahip olduğunu, bunu başka bir kentte görmenin mümkün olmadığına dikkat çekerek, bu tarım ve turizm potansiyelinin değerlendirilmesi gerektiğine vurgu yaptı.