VALİ DEMİRTAŞ, ENGELLİLER İLE İFTARDA BİR ARAYA GELDİ
 
Vali Mahmut Demirtaş, Türkiye Beyazay Derneği Doğu Akdeniz Bölge Başkanlığı tarafından “Engelsiz Gönül İftarı” programında engelliler ile bir araya geldi.
 
Tarihi Ulu Camii Külliyesi’nde verilen iftar programına Vali Mahmut Demirtaş’ın yanı sıra Türkiye Beyazay Derneği Adana Şube Başkanı Ahmet Aktürk ile dernek üyeleri, kamu ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile engelli vatandaşlar ile aileleri katıldı.
 
İlahilerin okunması ve Semazenlerin gösteri yaptığı iftarda engelliler ile tek tek ilgilenen Vali Demirtaş, onların durumlarını sorup bir süre sohbet etti.
 
Vali Demirtaş, iftarda yaptığı konuşmada engelli bireylerin hayatın her alanına daha aktif rol aldıklarına vurgu yaparak, engellilerin topluma katılımı noktasında geçmiş yıllarla göre çok büyük mesafeler alındığını söyledi.
 
Toplumun tüm kesimleri ile iftarda bir araya gelmeye özen gösterdiğini belirten Vali Demirtaş, “Bugün sizlerle birlikte olmaktan büyük mutluluk duydum. Her fırsatta engelli vatandaşlarımız ve aileleriyle bir arada olmaya özen gösteriyoruz. Birliğin, beraberliğin, yardımlaşmanın ve dayanışmanın daha yoğun yaşandığı mübarek Ramazan Ay’ında aynı sofrada sizlerle birlikteyiz. Bugün buraya gelerek, bize gönül kapılarınızı açtığınız için sizlere ve bizi burada bir araya getiren Türkiye Beyazay Derneği temsilcilerine teşekkür ediyorum” diye konuştu.
 
Vali Mahmut Demirtaş’ın konuşmasının ardından iftar programı çeşitli etkinlikle ile devam etti.