T.C.
ADANA VALİLİĞİ
İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü
 
 

 
                                                                                                                           
BASIN BÜLTENİ
 
 
Trafik güvenliğinin arttırılması ve korunması için Valiliğimizin gözetim ve denetiminde İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığına bağlı trafik ekipleri tarafından 2018 yılı Ekim ayı içerisinde toplam 256.412 araç kontrol edilmiştir.
           
           
Ekim ayı içerisinde yapılan denetimler sonucunda kusurlarından dolayı 2.611 araç trafikten men edilmiş, 576 sürücünün ehliyetine el konulmuştur.
 
Alınan tüm etkin önlemlere rağmen; trafik kurallarına uyulmaması nedeniyle 2018 yılı Ekim ayı içerisinde İlimiz sınırlarında toplam; 576 maddi hasarlı, 396 yaralamalı, 5 ölümlü olmak üzere toplam 977 trafik kazası meydana gelmiştir. Bu kazalarda maalesef 658 vatandaşımız yaralanmış, 5 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir.
 
Valiliğimizce, İlimizde trafik güvenliği ve vatandaşlarımızın can ve mal emniyetinin daha etkin sağlanmasına yönelik olarak alınan tüm tedbirler arttırılarak aynı kararlılıkla ve gayretle sürdürülecektir. Trafik kurallarına uyan, trafik düzeninin sağlanmasına ilgi ve destekleriyle katkı sağlayan değerli vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz.
 
Trafik kazalarının azaltılması için sürücü ve vatandaşlarımızın da, daha duyarlı olmaları, özellikle hız limitlerine uymaları, emniyet kemerlerini takmaları, hatalı şerit değiştirmemeleri, alkollü olarak araç kullanmamaları, kural ihlali yapanların ise 155 ve 156 no’lu Polis ve Jandarma telefonlarına ihbar edilmeleri hususlarında vatandaşlarımızın ilgisi ve desteklerine büyük ihtiyaç vardır.
 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
 

 
                                                                                                                                                                                                 A D A N A  V A L İ L İ Ğ İ