DOHA VE ADANA ARASINDA UÇAK SEFERLERİ KARŞILIKLI OLARAK BAŞLADI
 
Adana ve  Katar arasındaki direkt uçuşlar başladı. Doha'daki Hamad Uluslararası Havalimanı'ndan kalkan uçak Adana Havalimanı'na indi.
 
Katar Havayolları'nın Adana'dan Katar'ın başkenti Doha'ya haftanın üç günü planlanan uçuşları başladı. Hamad Uluslararası Havalimanı'ndan saat 07.20'de kalkan Airbus A320 tipi QR 438 sefer sayılı uçak saat 11.00'da  Adana Havalimanı'na iniş yaptı.
 
Katar Havayolları Ticari Başkanı Ehap Amin, uçuşlara başladıkları için mutlu olduklarını, bu uçuşların Adana ve Katar'ın ilişkilerini geliştireceğini söyledi.
 
Vali Mahmut Demirtaş ise Katar Havayolları'nın Adana'ya uçmasının Adana'yı çekim merkezi yapacağını belirterek, “İki ülke arasındaki dostluk, kardeşlik ve ekonomik işbirliğinin direk uçuş seferleri ile daha çok pekişeceğine yürekten inanıyor, kentimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
 
Öte yandan,  Doha'dan gelen uçak, QR439 sefer sayısı ile yolcularını Adana'dan alıp Doha için saat 12.25'te kalkacak. Uçağın inişi ise yerel saatle 16.15 olarak bildirildi.