ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ'NİN TÜBITAK ŞAMPİYONU ÖĞRENCİLERİ, SEVİNÇ VE GURURLARINI VALİ DEMİRTAŞ İLE PAYLAŞTI
 
Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırmalar Kurumu (TÜBİTAK) tarafından organize edilen ve bu yıl 13.sü gerçekleştirilen "Alternatif Enerjili Araç Yarışması Elektromobil" kategorisinde birinci olan Çukurova Üniversitesi Elektromobil takımı öğrencileri, başarılarının sevinç ve gururunu Vali Mahmut Demirtaş ile paylaştı.
 
Önemli bir bilimsel başarıya imza atan Elektrik ve Elektronik Bölümü Öğrencilerini takım koordinatörü Ç.Ü. Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Makine Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof.Dr.Hüseyin Akıllı ile birlikte makamında kabul eden Vali Mahmut Demirtaş, bu önemli başarılarından dolayı kutladı.
 
Vali Mahmut Demirtaş, kentin eğitim ve öğretimdeki başarısını çok daha ileri seviyeye taşımak için çaba sarfettikleri bir süreçte elde edilen bu başarının, kendisini ayrıca mutlu ettiğini ve gururlandığını söyledi.
 
Çukurova Üniversitesi Elektromobil takımı öğrencileri ile Prof.Dr.Hüseyin Akıllı'nın  ziyareti, projede birinci olan aracın özellikleri hakkında bilgiler verilmesi ve Vali Mahmut Demirtaş'ın tebrik mesajlarıyla son buldu.