ÇUKUROVA EDEBİYATÇILAR DERNEĞİ VE ULUSLARARASI TÜRK DÜNYASI SANATKÂRLARINDAN VALİ DEMİRTAŞ’A ZİYARET
 
Çukurova Edebiyatçılar Derneği tarafından düzenlenen ‘’4. Uluslararası Çukurova’da Türk Dünyası Şiir ve Müzik Festivali’’ kapsamında Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan, Estonya, Rusya, Hollanda, Fransa, Azerbaycan, Irak ve KKTC’nin yanı sıra ülkemizin pek çok ilinden gelen sanatçılar Vali Mahmut Demirtaş’ı makamında ziyaret etti.
 
Ziyaret esnasında kısa bir açıklamada bulunan Vali Demirtaş, yurt içi ve yurt dışından yaklaşık 250 kişinin katılımı ile Türk dünyası dostluğunu pekiştirmek amacıyla düzenlenen etkinliğin Adana’da gerçekleşmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
 
Kentin tanıtımına, kültür ve sanat potansiyeline katkılar sunan etkinliklerin daha da artması için yapılan çalışmaların daima destekçisi olduklarını ifade eden Vali Demirtaş, 26-29 Ekim 2018 tarihleri arasında gerçekleşecek olan ‘’4. Uluslararası Çukurova’da Türk Dünyası Şiir ve Müzik Festivali’’nde emeği geçen herkesi tebrik ettiğini ve festivale katılım gösteren tüm sanatkârlara da başarılar dilediğini sözlerine ekledi.
 
Festival kapsamında yapılacak etkinlikler hakkında Vali Demirtaş’a bilgiler verilmesi ve konuk sanatçıların şiirler okumasının ardından ziyaret sona erdi.