ÇUDER BAŞKANI İBRAHİM TOKGÖZ VE YÖNETİM KURULU ÜYELERİ VALİ DEMİRTAŞ’I ZİYARET ETTİ
 
Çukurova Uluslararası Öğrenci Derneği (ÇUDER) Başkanı İbrahim Tokgöz ve yönetim kurulu üyeleri Vali Mahmut Demirtaş’ı makamında ziyaret etti.
 
Dernek Başkanı İbrahim Tokgöz, ÇUDER’in kuruluşu, faaliyetleri ve 22 Nisan’da Adana’da düzenlenecek olan “10. Uluslararası Öğrenci Buluşması” hakkında Vali Demirtaş’a bilgi verdi.
 
22 Nisan’da düzenlenecek organizasyonun, dünyanın değişik ülkelerinden gelip Adana’da okuyan 2 bin civarındaki üniversite öğrencilerine yönelik bir faaliyet olduğunu vurgulayan ÇUDER Başkanı Tokgöz, "10. Uluslararası Öğrenci Buluşması Türkiye finali, 13 Mayıs’ta İstanbul’da olacak ve bu organizasyona Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım, Bakanlarımız ile Milletvekillerimiz de davetlidirler" dedi.
 
Vali Mahmut Demirtaş ise konuşmasında, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek bu tür faaliyetlerin öğrencilerin kaynaşmasına, bütünleşmesine ve kültürel farklılıkların tanınmasına vesile olacağını dile getirdi.
 
Kentte okuyan 2 bin civarındaki misafir öğrencilerle ilgili yapılan bu çalışmaların çok önemli olduğunu belirten Vali Demirtaş, ÇUDER Başkanı İbrahim Tokgöz ve yönetim kurulu üyelerini tebrik edip, çalışmalarında başarılar diledi.