AVRUPA BİRLİĞİ BAKANI SAYIN ÖMER ÇELİK, VALİ DEMİRTAŞ İLE BİRLİKTE CEYHANLI İŞADAMLARIYLA BİR ARAYA GELDİ
 
Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Sayın Ömer Çelik, Özel Harekat Polisi Erhan Konuk’un Pozantı’da ikamet eden ailesine taziye ziyaretinde bulunmasının ardından, Vali Mahmut Demirtaş ile birlikte Ceyhan’lı işadamlarıyla bir araya geldi.
 
Ceyhan Ticaret Odası’nda gerçekleştirilen toplantıya, CTO Başkanı Şeref Can ve yönetim kurulu üyeleri ile ilçedeki kamu kurum ve kuruluşları ile odalar ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldı.
 
AB Bakanı Sayın Ömer Çelik, işadamlarına hitaben yaptığı konuşmada, Ceyhan’ın özellikle son yıllarda giderek artan enerji yatırımlarıyla, ‘marka’laşma yolunda emin adımlarla ilerlediğini söyledi. Yakın bir gelecekte Ceyhan’a  çok daha fazla yatırım kazandırma amaç ve hedefinde olduklarını kaydeden AB Bakanı Ömer Çelik, “ülkemizin aydınlık geleceğe ulaşması yolunda nasıl ki terör örgütleriyle kararlılıkla mücadele ediyorsak, kentlerimizin tüm ilçeleriyle birlikte yeni yatırımlarla buluşması için elimizden gelen gayreti göstermeye devam edeceğiz. Ülkemizi tüm bölgeleri ve kentleri ile kalkındırma çalışmalarımız da, terörle mücadele kararlılığımız da sürecek. Bugün Ceyhan ilçemiz, enerji yatırımlarıyla Adana’nın, bölgenin ve ülkemizin önemli bir ilçesi. Bu ilçemize yönelik ilgi ve dikkatimizi sürdürmeye, ilçemizi yeni kamu ve özel sektör yatırımlarıyla buluşturmaya, Ceyhanlı işadamlarımızın seslerine kulak vermeye, ilçemizin her alanda kalkınması için elimizden gelen desteği vermeye devam edeceğiz” dedi.
 
Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Sayın Ömer Çelik ve Vali Mahmut Demirtaş’ın Ceyhan Ticaret Odası’nda iş dünyasının temsilcileri ile buluşması, ilçeye yönelik yatırımların irdelenmesi ve çeşitli talep ve beklentilerin dile getirilmesiyle sürdü.