“BİR MİLYON ÖĞRENCİ SİNEMA İLE BULUŞUYOR ETKİNLİĞİ ADANA’DA VALİ MAHMUT DEMİRTAŞ’IN KATILIMIYLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ.
 
Kültür ve Turizm Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Türkiye Belediyeler Birliği ve Sinema Salonu Yatırımcıları Derneği’nce ortaklaşa düzenlenen ve sinemada film izleme imkanı bulamayan öğrencilerin beyaz perde ile buluşmasını amaçlayan “Bir Milyon Öğrenci Sinema İle Buluşuyor” kampanyasının Adana etabı, Vali Mahmut Demirtaş’ın da katılımıyla gerçekleştirildi.
 
Optimum Avşar sinema salonlarında gerçekleştirilen etkinliğe Vali Mahmut Demirtaş’ın yanı sıra eşi Hanımefendi Beyhan Demirtaş, İl Kültür ve Turizm Müdürü Sabri Tari, İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, öğretmenler, çeşitli okullarda eğitim ve öğretim gören öğrenciler katıldı.
Vali Mahmut Demirtaş’ın eşi hanımefendi Beyhan Demirtaş ile birlikte katıldığı ve yerli yapım olan “İksir” adlı filmin izlendiği etkinliğe katılan çocukların neşe ve sevinçleri hayli renkli görüntülere sahne oldu.
 
Sinema salonunda birlikte film izlediği çocukları seven Vali Mahmut Demirtaş, Adana Valiliği olarak sosyal ve kültürel destek programlarını titizlikle uyguladıklarını ifade ederken, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Türkiye Belediyeler Birliği ve Sinema Salonu Yatırımcıları Derneği’nce düzenlenen bu etkinliğin, çocukların ruhsal sosyal ve duygusal yönden gelişimlerine önemli katkı sağlayacağına inandığını belirtti.  
Vali Demirtaş’ın, bu sosyal projenin organize edilmesinde emeği geçen ilgili kurum ve kuruluşlara teşekkür ettiği film izleme etkinliği, çocuklarla hatıra fotoğrafları çektirilmesiyle sürdü.